Робота із сім’ями і особами, які опинилися в складних життєвих обставинах

Допомогти подолати труднощі
Відповідно до угоди про співпрацю між Станично-Луганським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Лутугинським міжрайонним відділом кримінально-виконавчої інспекції Управління державної пенітенціарної служби в Луганській області надаються соціальні послуги дітям і молоді, у яких існують проблеми із законом.
Найбільш ефективною формою співпраці є спільні соціальні інспектування сімей, в яких є засуджені або звільнені з місць позбавлення волі і які опинилися в складних життєвих обставинах, а також особистий прийом, який здійснює соціальний працівник безпосередньо у відділі кримінально-виконавчої інспекції. Так, за січень-травень 2014 року було здійснено спільне соціальне інспектування 12 сімей, надані індивідуальні консультації батькам і дітям щодо недопущення повторних злочинів, подолання труднощів у сімейному спілкуванні, вихованні підлітків.
20 травня 2014 року черговий прийом з особистих питань у Лутугинському міжрайонному відділі кримінально-виконавчої інспекції Управління державної пенітенціарної служби в Луганській області провела провідний спеціаліст РЦСССДМ О.Ю.Гутько, під час якого до неї звернулося 20 засуджених без позбавлення волі, які отримали вичерпні консультації щодо відновлення втрачених документів, працевлаштування, продовження навчання, вирішенні родинних конфліктів. 



Кожному соціальний працівник рекомендувала звернутися до фахівця із соціальної роботи РЦСССДМ безпосередньо за місцем проживання для отримання конкретної допомоги у вирішенні складних життєвих обставин. 
Спільно із заступником начальника Лутугинського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції Управління державної пенітенціарної служби в Луганській області О.В.Пінчук були обговорені конкретні заходи соціального патронажу осіб, які звернулися на особистий прийом, що допоможе розв’язати проблеми засуджених.

О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ

Мистецтво батьківського виховання
Станично-Луганський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді веде облік сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах і не в змозі самостійно подолати їх. За перші три місяці 2014 року понад 900 сімей з дітьми отримали соціальні послуги Центру; в більшості з них після роботи наших спеціалістів і фахівців із соціальної роботи ситуація змінилася на краще.
Аналіз їх складних життєвих обставин показує, що кожна друга проблема в цих сім’ях лежить в площині взаємовідносин в родині, виховання дітей, яке ніколи не було легкою справою.
Ось, скажімо, в сім’ї Л. мати протягом останніх кількох років не знаходить спільної мови з сином-підлітком, який всіляко дошкуляє матері – то влаштує бійку в школі, то винесе речі з дому, то влаштує гучну вечірку вдома, на яку запросить своїх друзів. В іншій родині, В., батько виховує трьох дітей виключно за допомогою нотацій і стусанів, а потім дарує їм подарунки…
Чи завжди батьки розуміють поведінку сина або дочки, механізми, які нею керують?
Учені довели, що кора головного мозку є могутнім генератором психічної енергії, якою живиться думка дитини. Ця величезна енергія потребує реалізації у вільній діяльності, творчості, праці. Якщо дитина наштовхується на стіну заборон, неуваги до себе, то енергія “мозкового генератора” накопичується в корі головного мозку. І це нагадує грозові хмари, насичені електрикою, яка от-от вибухне блискавкою. І тоді дитина шукає звільнення від буденності, від зовнішніх заборон, щоб пережити збуджуюче почуття ризику та пригоди. А при авторитарному вихованні, яке пригнічує ініціативу, дитина стає боязкою, загальмованою, невпевненою в собі, легко підкорюється чужій волі, наслідує погані звички і приклади, починає шукати штучні засоби отримання задоволення (наркотики, алкоголь, ранній секс).
Мистецтво батьківського виховання полягає в тому, щоб допомогти сину абу дочці подорослішати без крайнощів, направити енергію на благо самої дитини.
Соціальні працівники РЦСССДМ допомагають батькам зрозуміти необхідність надання дитині змоги виявляти свої здібності, сприяти розвитку кмітливості, допитливості, самостійності й критичності мислення, виховання поваги до вчителів, адже педагог у дитячій свідомості – символ суспільного авторитету.  Дитина повинна постійно відчувати любов і схвалення дорослих, увагу до будь-яких її досягнень.
І тоді набагато менше сімей буде потребувати сторонньої допомоги, щоб вийти зі скрутного становища.

О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ

Не залишилися байдужими
У  ніч з 18 на 19 січня 2014 року в м. Щастя Луганської області трапилася дорожньо-транспортна аварія: автобус виїхав на трасу, не помітивши легковий автомобіль, в якому їхали дві дівчини та хлопець. Водій легкового автомобілю був змушений звернути в бік, в наслідок чого автомобіль вирвав з коренем дерево та перекинувся на дах. Водій і одна з дівчат отримали подряпини та емоційний шок, у Юлі Котляр, 18-річної мешканки села Нижньотепле Станично-Луганського району, лікарі констатували тяжкі  ушкодження.
Уже вранці наступного дня Наталія Ткаченко, фахівець із соціальної роботи Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, яка здійснює роботу на території Нижньотеплівської сільської ради, разом із сільським головою Наталією Іванівною Ушаковою та волонтером Мариною Тесленко організували збір коштів для лікування постраждалої. Скриньки благодійності з’явилися в сільській раді, у магазинах «Централ», «Фенікс» та «Сільпо». Волонтери здійснили рейд «Не залишайся байдужим» по домівках односельців, не залишились осторонь місцеві підприємці, фермери,  школярі, вчителі, священнослужителі…
 Зібрані кошти допомогли поставити дівчину на ноги, наразі вона переведена з реанімації до відділення, лікування продовжується. 

За це Юлія вдячна і щиро дякує всім односельчанам, які не залишилися байдужими до її біди.

О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ

Профілактика насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми

Звичайний вечір у звичайній сім’ї. Мати порається на кухні, син-другокласник готує домашнє завдання, його чотирирічна сестричка намагається залучити до своєї гри у ляльки тата, який після робочого дня відпочиває перед телевізором з пляшкою пива. Дочка йому заважає, він спочатку дратівливо, а потім й агресивно намагається спекатися дитини… Усе завершилося стусанами, якими розгніваний батько почастував спочатку дочку, потім сина (щоб був уважний, коли готує уроки!), і врешті-решт дісталося й дружині (діти не доглянуті, в хаті безлад, вечеря не готова…)
Як запобігти проявам насильства в сім’ї, попередити жорстокість у сімейних стосунках? Для цього соціальні працівники Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюють профілактичну роботу щодо попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми, яка проводиться в громаді.
По-перше, це первинна профілактика - загальна просвіта щодо жорстокого поводження, насильства, захисту прав, що проводиться з педагогічними працівниками, учнями та їхніми батьками.
Протягом 2013 року і двох місяців 2014 року працівники РЦСССДМ провели 9 семінарів-тренінгів для педагогів шкіл району, вони  інформують вчителів щодо прав і потреб дітей, особливостей взаємодії із сім’єю учня, недопустимості жорстокого поводження з дітьми, допомагають формувати навички виявлення ознак перебування дитини в складних життєвих обставинах та відповідного реагування, а також толерантного ставлення до дітей з різних сімей.
Для учнів було проведено 60 тренінгів щодо профілактики насильства в сім’ї, роз’яснення прав і обов’язків дітей та дорослих, інформування про сутність жорстокого поводження і насильства, про порядок звернення в установи, організації у випадку потрапляння в такі ситуації.

Вторинна профілактика проводиться фахівцями із соціальної роботи РЦСССДМ, які працюють на територіях сільських, селищних громад, з дітьми та їхніми сім’ями, які опинилися  в складних життєвих обставинах, за місцем проживання. Це цілеспрямована робота для зміни ставлення до поводження з дітьми, формування гуманного ставлення дорослих до дітей, роз’яснення сутності й відповідальності за жорстоке поводження з дітьми. Такі бесіди були проведені у кожній з 2,5 тисяч сімей з дітьми, в яких протягом 2013 року і перших місяців 2014 року були здійснені соціальні інспектування. При цьому фахівці звертають особливу увагу батьків на права, потреби та особливості розвитку дітей, неприпустимість жорстокого поводження з ними й насильства у сім’ї, необхідність виконання батьківських обов’язків.
Така просвітницька робота соціальних працівників сприяє зниженню рівня насильства в сім’ях, навчає батьків уважному ставленню до потреб дітей, формує навички позитивного поводження з дітьми.

О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ



Правова допомога найуразливішим
верствам населення Станично-Луганського району

Для надання безплатних юридично-правових соціальних послуг найуразливішим верствам населення, перш за все, сім’ям з дітьми і одиноким громадянам похилого віку, Станично-Луганський РЦСССДМ співпрацює зі Станично-Луганським районним управлінням юстиції, а також центром правової інформації та юридичної допомоги, який діє за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
На виконання плану спільної роботи в січні 2014 року було здійснено виїзди до Нижньотеплівської та Миколаївської сільської ради.
Так, на особистий прийом в с. Миколаївка звернулося 3 особи з проблемами необґрунтованих претензій банка щодо виплати кредиту, оплати за листком непрацездатності, примусового виселення сім’ї з приватного будинку, власниками якого є родичі. За останнім зверненням була надана юридична допомога, юристом складено позовну заяву до суду. 


Спільно із фахівцем із соціальної роботи РЦСССДМ Л.О.Любченко розглянута можливість реалізації права багатодітної сім’ї, в якій батько є засудженим, на окреме житло, закріпленого в Житловому кодексі України.
У с. Нижньо Тепле було проведено круглий стіл з питань потреби в безоплатній правовій допомозі у громаді.

Фахівець із соціальної роботи РЦСССДМ  Н.Ткаченко провела семінар з учнями 9 класу Нижньотеплівської загальноосвітньої школи, в якому взяли участь і відповіли на питання старшокласників керівник центру правової інформації та юридичної допомоги М.О.Філіппов, юрист центру О.М.Левенець, головний спеціаліст районного управління юстиції Н.О.Огієнко, заступник начальника Лутугинського мід\жрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції  управління державної пенітенціарної служби в Луганській області О.В.Пінчук.
Найбільше старшокласників цікавили питання, як реалізується право громадян України на отримання безплатної освіти, яка відповідальність передбачена за адміністративні правопорушення, аморальну поведінку, як реалізуються права затриманих на юридичну допомогу, а засуджених - на реабілітацію в суспільстві та отримання соціальних послуг.

На особистий прийом звернулося 5 мешканців села з різноманітними питаннями, серед яких переважали соціальні (отримання пільгового кредиту на придбання житла, порядок отримання виплат при народженні дитини і до досягнення нею 3-річного віку, як скористатися пільгами багатодітній родині, правомірність припинення соціальних виплат). За зверненнями було отримано консультації у спеціалістів районного управління соціального захисту населення і надано роз’яснення заявникам.




Така співпраця соціальних працівників з юристами допомагає реалізувати право найуразливіших верств населення Станично-Луганської територіальної громади на отримання безкоштовної юридичної допомоги.

                                 Н.С.Тітаренко, начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ




Візьміть дитину у родину
Хто хоч раз побував у дитячому будинку, той на все життя запам'ятав дитячі очі, сповнені болем, сумом і очікуванням. В їхніх очах є надія: може, в цей раз прийшли за мною, може, в мене з'явиться сім'я, може, в мене знову буде мамо й тато? І кожній дитині, якого б віку вона не була, завжди необхідно відчуття того, що її люблять і цінують, що про неї турбуються і переживають, що її захищають та допомагають реалізувати свій потенціал.
Бути опікунами, прийомними батьками або батьками-вихователями - це нелегка праця. Треба мати особливу силу, щоб відчути всю трагедію дитячої душі, щоб знову наповнити її відчуттям щастя та злагоди і подарувати віру у майбутнє. Це постійне вирішення повсякденних проблем, приділення уваги розвитку навичок самообслуговування, позитивного спілкування, впевненості у різних ситуаціях суспільної взаємодії. Адже кожна дитина, яка влаштовується у родину, має свою нелегку життєву дорогу. Як правило, далеко не безхмарну. І дуже важливо, щоб ті, хто береться прийняти їх у сім'ю, мали бажання зрозуміти цих дітей, обігріти своєю любов'ю і вселити в їхні душі віру і надію.
Так, як це роблять наші земляки - батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу Олександр Миколайович Слободенюк (с. Комишне), Марина Іванівна і Петро Олександрович Белінські (смт. Станиця Луганська), прийомні батьки Світлана Іванівна Удоденко і Володимир Анатолійович Мєлаєв (с. Н-Вільхова), Юрій Іванович і Наталія Петрівна Фаустови, Оксана Валентинівна і Юрій Іванович Пенькови (смт. Станиця Луганська), Олена Михайлівна Белінська (с. Талове), які виховують як своїх рідних 17 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування, віддають їм свою любов.
Держава надає родинам, які беруть на виховання дітей, матеріальну і соціальну підтримку, прийомні діти та вихованці будинків сімейного типу перебувають на державному забезпеченні.
«Візьміть дитину у родину та зігрійте її родинним теплом!» І це не просто гарне гасло. Це крик душі кожної дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.
З питань створення прийомної сім'ї звертайтесь до Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за телефоном: (06472) 21536, 21558 і до служби в справах дітей Станично-Луганської райдержадміністрації за телефоном: (06472) 31260 за адресою: вул. К.Маркса, 35 смт. Станиця Луганська.
Будьмо милосердними! Допоможімо тим, хто зовсім поряд!
18.11.2013р.

О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ






Геннадий Черноусов:
государство и власть не оставят их в трудный час
Согласно поручению Президента Украины Виктора Януковича от 15 марта 2012 года № 1-1/598 продолжается усовершенствование работы социальных служб путем полного охвата социальными услугами уязвимых категорий населения, раннего выявления проблемных семей и своевременного оказания им поддержки.
15 октября 2013 года с искренним желанием помочь и поучаствовать в судьбе каждой семьи, охваченной социальным сопровождением, председатель райгосадминистрации Геннадий Черноусов, директор РЦСССДМ Ольга Сердечная, начальник районного управления социальной защиты населения Виктор Захаров, Валуйский сельский голова Владимир Попов и специалист по социальной работе Татьяна Пономарева побывали в трех семьях, проживающих на территории Валуйского сельского совета.
Председатель райгосадминистрации, беседуя с семьями, подчеркнул, что Глава государства Виктор Янукович отмечает, что важной задачей государственной социальной политики является повышение эффективности программ социальной поддержки, усиления их адресной направленности на поддержку наиболее социально незащищённых слоев населения, внедрения мер по социальной адаптации семей и детей, находящихся в сложных жизненных обстоятельствах.
Семьи поблагодарили руководство за оказанную помощь (ведь мука, крупы, наборы посуды, игрушки, сладости всегда кстати для любой семьи)

«У каждой такой семьи,- говорит Геннадий Черноусов, - своя жизненная история, но их объединяет одно - государство и власть не оставили их в трудный час, а оказали и будут оказывать всестороннюю помощь и поддержку. Работа социальных структур района в этом направлении находятся на моём личном контроле».










Соціальна робота з особами похилого віку
Однім із завдань нових соціальних ініціатив Президента України є координація вирішення проблемних питань громадян похилого віку, інвалідів та інших соціально незахищених груп населення фахівцями із соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
 Із зазначеною категорією отримувачів послуг фахівці Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працюють у напрямах надання їм соціальних послуг з інформування, консультування, представництва їх інтересів в органах, організаціях, установах та закладах системи соціального захисту.
Протягом вересня 2013 року фахівцями було здійснено 40 візитів до людей похилого віку, які мають потребу у соціальних послугах з боку держави. 17 осіб були направлені до закладів охорони здоров’я, направлені клопотання до органів місцевого самоврядування щодо покращення житлово-побутових умов 10 осіб, 10 громадянам похилого віку надана допомога в оформлення документів для призначення соціальних виплат, 3 - у відновленні документів та реєстрації за місцем проживання. Усього людям похилого віку було надано 197 індивідуальних консультацій з вирішення їх основних проблем.
І найголовніше в роботі соціальних працівників - проявити турботу про тих, хто протягом свого довгого життя створювали основу нашої держави, кому ми вдячні за сьогодення.

О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ




Взаємодія соціальних служб району з педагогічними колективами в роботі із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах

22 серпня 2013 року директор РЦСССДМ О.В.Сердечна взяла участь і виступила на засіданні колегії відділу освіти, молоді та спорту Станично-Луганської райдержадміністрації. У своєму виступі вона наголосила на необхідності посилення спільної роботи педагогічних колективів і фахівців із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, посади яких були введені в липні 2012 року на виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича.
Учасники колегії зацікавлено обговорили питання, порушені у виступі директора РЦСССДМ: виявлення і надання соціальних послуг сім’ям з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах,  сім’ям опікунів, піклувальників, вразливим категоріям дітей, в тому числі дітям-сиротам і позбавленим батьківського піклування, особам із їх числа, дітям і молоді з особливими потребами, а також тим, хто порушив закон.

                      Н.С.Тітаренко, начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ  



Соціальне інспектування сімей в смт. Станиця Луганська

21 серпня 2013 року фахівці із соціальної роботи Станично-Луганського районного центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Т.В.Червинська і Ю.І.Фаустов спільно із секретарем ради опіки та піклування Станично-Луганської селищної ради В.Ю. Карповою провели соціальне інспектування 5 сімей, які знаходяться на обліку РЦСССДМ як такі, що потребують соціальної допомоги.
Так, по вул. ім. Крупської мешкає сім’я К., яка перебуває на обліку РЦСССДМ у зв’язку з відсутністю у матері документів і реєстрації за місцем проживання, власного житла, роботи. Комісія здійснила моніторингове соціальне інспектування сім’ї з метою вивчення умов, в яких перебувають діти. З матір’ю була проведена бесіда щодо важливості додержання гігієни дітей, чистоти в будинку та надані консультації і запропонована допомога у відновленні паспорту, пошуку роботи.
На кварталі Молодіжному була відвідана сім’я Ч., яка була взята на облік з метою допомоги у оформленні свідоцтва про народження дитини, соціальних виплат на новонароджену дитину. Під час інспектування було з’ясовано, що родина за допомогою соціальних працівників оформила необхідні документи, отримує виплати, у квартирі розпочато ремонт. Під час бесіди із матір’ю фахівці із соціальної роботи та секретар ради опіки та піклування Станично-Луганської селищної ради зазначили, що сім’я суттєво покращила свою життєву ситуацію, вирішила свої основні проблеми.






Термінове соціальне інспектування

За інформацією, отриманою Станично-Луганським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, фахівці із соціальної роботи РЦСССДМ Пономарьова Т.М. і Вороніна Ю.Л., які працюють на території Валуйської сільської ради, спільно із головним спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації Кашпуренко Ю.І. 20 серпня 2013 року здійснили оперативне соціальне інспектування сім’ї К., під час якого з’ясовано, що мати-одиначка залишила однорічного сина на батьків, які періодично зловживають алкогольними напоями, за дитиною не доглядають, не годують її.
Покинута матір’ю дитина влаштована до дитячого відділення Станично-Луганського районного територіального медичного об’єднання.





 
Співпраця фахівців із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ із суб̓єктами соціальної роботи

За 7 місяців 2013 року фахівцями із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ було виявлено 735 сімей/1195 дітей (за 2012 рік - 888/1553). Найбільша кількість виявлених сімей по Станично-Луганському і Валуйській радам - ​​87/156 і 107/179 відповідно, є резерви для виявлення сімей по Вільхівській, Комишненській, Н-Тепловській радах.
Особливо важлива на етапі виявлення сімей, які опинилися в складній життєвій ситуації, взаємодія з суб'єктами соціальної роботи.
З 735 виявлених сімей кожна сьома була виявлена фахівцями із соціальної роботи, інформацію про 78 отримали від селищних і сільських рад (Валуйська, Передільська, Розквітятнська, Талівська). 69 повідомлень було отримано від освітніх установ. Найбільш ефективно в цьому плані співпрацюють фахівці Станично-Луганської, Валуйської, Б-Чернігівської, Широківської рад. 63 повідомлення було отримано фахівцями від працівників медичних установ (найбільш тісна співпраця на територіях Миколаївської та Петрівської рад).
Поліпшується взаємоінформування з районним управлінням соціального захисту населення (36 повідомлень у поточному році, в 2012 році - 4). У 2013 році РЦСССДМ було отримано 3 повідомлення від РТМО, 16 повідомлень від РОУМВД про вчинення насильства в сім'ї (за результатами соціального інспектування 1 сім'я була взята під соціальний супровід з проблемою складних стосунків), 5 повідомлень від служби у справах дітей ( 4 - за результатами рейдів «Сім'я»). Також РЦСССДМ за 7 місяців поточного року направив 21 повідомлення про сім'ї, які опинилися в складних життєвих ситуаціях і в яких існує ризик вилучення дітей з сім'ї: 17 - службі у справах дітей і КМСН, 2 - РОУМВД, 2 - УСЗН.
 О.В.Сердечна, директор Станично-Луганського РЦСССДМ


Соціальна робота Станично-Луганського РЦСССДМ із сім̓ями, які опинилися в складних життєвих обставинах

Протягом 7 місяців 2013 року фахівці із соціальної роботи провели 1206 соціальних інспектувань сімей з дітьми, які опинилися в складній життєвій ситуації (у 2012 році було проведено 1159 соціальних інспектувань). Найбільша кількість інспектувань була здійснена на територіях Валуйської, Станично-Луганської, Чугинської, Передільської раді.
Станом на 01.01.2013 року на обліку сімей у СЖО перебувало 356 сімей/744 дитини, за 7 місяців 2013 фахівцями з соціальної роботи було взято на облік 252 сім̓ї /469 дітей як сім'ї, що вимагають соціальної роботи; 161 сім’я /358 дітей була знята з обліку через подолання основних проблем. Станом на 01.08.2013 року на обліку РЦСССДМ знаходиться 447 сімей/855 дітей (найбільша кількість - по Станично-Луганській, Валуйській, К-Талівській, Петрівській, Н-Теплівській і Ч-Жовтневій радам).
Сім'ї, які самостійно не можуть вирішити проблеми, беруться під соціальний супровід.
Станом на 01.01.2013 року під соціальним супроводом фахівців знаходилося 199 сімей/453 дитини, за 7 місяців поточного року під супровід було взято 166 сімей/330 дітей, припинено супровід 165 сімей/391 дитини, з яких 163 - з позитивним результатом, 2 - у зв'язку з переїздом. Всього за 7 місяців 2013 під соціальним супроводом фахівців з соціальної роботи перебувало 400 сімей та осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах.
За цей період середнє навантаження на 1 фахівця склало 17,39 сімей. Найбільше навантаження у фахівців із соціальної роботи, які працюють на території Станично-Луганської (19,5 сімей), Петрівської (18 сімей) селищних рад, Вільхівської (19 сімей), Передільської (18 сімей), Валуйської (17,3 сімей), Н-Теплівської (17 сімей) рад. У 2013 році кожна родина, яка перебувала під соціальним супроводом, отримала в середньому по 48 соціальних послуг.
 О.В.Сердечна, директор Станично-Луганського РЦСССДМ


Робота фахівців із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ з окремими категоріями отримувачів соціальних послуг

На літні канікули 2013 року в 23 сім'ї району повернулося 39 дітей з інтернатних установ. На 2013-2014 навчальний рік департамент освіти, науки, молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації видаватиме направлення в інтернати за заявами батьків тільки за наявності висновку соціальної служби про те, що дитині необхідно навчання саме в інтернаті, а для цього необхідно кожному з фахівців з соціальної роботи ретельно вивчити всі сторони життя кожної родини. Для цього 22 сім’я /38 дітей (що складає 97,4% від загальної кількості сімей) були взяті під соціальний супровід фахівцями з проблемою низького рівня адаптації дітей до проживання в сім'ї. Члени сімей мають кваліфіковану підтримку соціальних працівників у вирішенні соціально-побутових проблем, оформлення соціальних виплат, виховання дітей.
За 7 місяців 2013 фахівцями було проінспектовано 154 сім'ї, в яких проживає 156 дітей та осіб молодого віку з функціональними обмеженнями. За результатами інспектувань станом на 01.08.2013 року на обліку РЦСССДМ з проблемою інвалідності членів сім'ї знаходиться 42 сім'ї, під соціальним супроводом протягом 7 місяців перебувало 22 сім'ї. На сьогоднішній день триває робота з цими сім'ями, для фахівців у 2013 році робота з сім'ями, що мають проблему інвалідності, є пріоритетною. Сьогодні ставиться нове завдання - допомогти таким дітям виконати індивідуальну програму реабілітації, і тут потрібно особливо тісно взаємодіяти з медичними установами.
Найбільш актуальною залишається соціальна робота з особами з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. На сьогодні ми маємо в районі 100 осіб з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. За інформацією фахівців 26 з них перебувають на квартирному обліку, 44 мають закріплене житло. Завдання - перевірити стан цього житла, чи можливе повернення туди молодих людей. Необхідно з'ясувати, де в даний момент знаходяться ці особи, перевірити умови проживання, чи є у них робота, які мають плани на майбутнє.
Небайдужість, зацікавленість у долі кожної людини, у якої виникли проблеми, - ось що має бути головним у соціальній роботі з кожним мешканцем нашого району.

О.В.Сердечна, директор Станично-Луганського РЦСССДМ


Взаємодія Станично-Луганського РЦСССДМ із суб’єктами соціальної роботи із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах

Одним з напрямків роботи центру соціальних служб є робота із сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах. У більшості випадків інформація про ці сім’ї надходить від суб’єктів соціальної роботи, а саме сільських та селищних рад, дільничних інспекторів, лікувальних та навчальних закладів. Завдяки активній співпраці з цими установами фахівці із соціальної роботи швидше отримують інформацію про сім’ї, залучають необхідних спеціалістів для вирішення конкретних проблем клієнтів.
У Станично-Луганському районі добре організована співпраця із лікувальними закладами, здійснюються спільні із педіатрами та медичними сестрами соціальні інспектування сімей з новонародженими дітьми, сімей, в яких виховуються діти з функціональними обмеженнями. На території Петрівської селищної ради та Нижньотеплівської, Чугинської, Вільхівської, Миколаївської, Талівської сільських рад разом з медичними працівниками було проінспектовано понад 50 сімей.
 На території Станично-Луганської селищної ради, Червоножовтневої, Комишненської, Великочернігівської, Валуйської, Передільської сільських рад фахівці здійснюють соціальну роботу у тісній співпраці із педагогічними працівниками. За організацією фахівців із соціальної роботи, шкільних психологів, соціальних педагогів, вчителів проводяться різноманітні за тематикою заходи – тренінги, відео лекторії, бесіди. Також проводиться профілактична робота, направлена на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя в сім’ях, серед дітей та молоді за місцем проживання та навчання.
У більшості сільських та селищних рад фахівці долучають до соціальної роботи депутатів, голів сільських рад. Із Станично-Луганським РЦСССДМ активно співпрацюють депутати Великочернігівської, Нижньотеплівської, Чугинської, Вільхівської, Талівської, Верхньобогданівської сільських рад, Станично-Луганської та Петрівскої селищних рад.
Тільки спільними зусиллями ми можемо надати дієву допомогу сім’ям з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах.
О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ




Соціальна підтримка сімей з дітьми,

які опинилися в складних життєвих обставинах
З початку 2013 року суб’єктами соціальної роботи було надано інформацію щодо 281 сім’ї (в них виховується  440 дітей), які опинилися у складних життєвих обставинах. Фахівці із соціальної роботи та спеціалісти Центру спільно з представниками суб’єктів соціальної роботи провели за місцем проживання 382 соціальних інспектування. За січень-березень 2013 року проведено 2 засідання дорадчого органу для координації соціальної роботи із сім`ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, за підсумками яких розглянуто справи 189 сімей і 8 осіб.
Протягом 1 кварталу 2013 року під соціальним супроводом Станично-Луганського РЦСССДМ перебувають  220 сімей і  18 осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Членам сімей з дітьми і молодим особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, надаються наступні соціальні послуги:
1.  Вирішення соціально-економічних та побутових питань: розв’язання житлово-побутових проблем, в тому числі поліпшення житлово-побутових умов, сприяння в отриманні реєстрації, працевлаштуванню, отриманню натуральної (гуманітарної) допомоги, оформленню матеріальної допомоги, залучення спонсорів до вирішення матеріальних проблем сімей.
2.  Роз’яснювально-інформаційна робота: надання членам сім’ї і особам інформації, необхідної для вирішення складної життєвої ситуації, інформування про наявні пільги та соціальні виплати відповідній категорії, надання контактів служб, установ, організацій, до яких можна звернутися по відповідну допомогу, про заклади, які можуть надати послуги сім’ям з дітьми та дітям, умови отримання соціальних послуг, про залучення до реабілітаційних програм тощо.
3.  Психологічна допомога: надання психологічних консультацій з метою покращення мікроклімату сім’ї, збереження психологічного здоров'я членів сім’ї, набуття впевненості в своїх силах, адаптації до середовища, поліпшення взаємин з оточуючими, обговорення наявних проблем з членами сім’ї та надання рекомендацій щодо їх вирішення, формування навичок подолання труднощів та конфліктів з оточенням; психологічна діагностика, корекція та реабілітація.
4.  Соціально-педагогічна допомога: планування спільно з родиною дій щодо усунення причин, які спричинили складні життєві обставини, моніторинг виконання запланованих дій, виявлення та сприяння розвитку різнобічних інтересів членів родини, педагогічне консультування та формування навичок самопредставництва, захисту прав, ведення домашнього господарства, догляду та виховання дітей, розвиток комунікативних навичок, посередництво в організації дозвілля, спортивно-оздоровчої, творчої діяльності, залучення до спортивних змагань, художньої самодіяльності, волонтерської роботи, діяльності громадських організацій, профорієнтація, сприяння в отриманні послуг з професійної перепідготовки, професійного навчання членів сім’ї, які не працювали або втратили професійні навички внаслідок складної життєвої ситуації, допомога у пошуку роботи.
5.  Збереження та відновлення здоров’я:  формування здорового способу життя й подолання залежностей, навичок захищених статевих відносин, профілактики ВІЛ/СНІДу та інших інфекційних захворювань, збереження репродуктивного здоров’я, сприяння  в підтримці й охороні здоров'я, посередництво у здійсненні профілактичних, лікувальних та оздоровчих заходів.
6.  Правова допомога: проведення бесід з питань чинного законодавства, гарантій і пільг, здійснення заходів, спрямованих на захист прав та інтересів членів сім’ї, захист прав дітей.


Свята для дітей із сімей, 
які опинилися в складних життєвих обставинах
До Нового року і Різдва Христового спеціалісти і фахівці із соціальної роботи  Станично-Луганського РЦСССДМ виступили в ролі Діда Мороза і Снігуроньки - вручили дітям з функціональними обмеженнями, дітям - сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, 437 подарунків, придбаних Станично-Луганською районною державною адміністрацією і Станично-Луганською районною радою.
Працівники РЦСССДМ взяли участь у районній благодійній акції «Добро. Надія. Справедливість» і перерахували 500,00 грн. для лікування онкохворого Сергія Єрмакова, позбавленого батьківського піклування.
Фахівці із соціальної роботи РЦСССДМ Драненко Т.М., Ткаченко Н.Д., які працюють в Красноталівській і Нижньотеплівській сільських радах, під час проведення святкових заходів в школах, дитячих садках і сільських клубах вручили солодощі 75 дітям із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Фахівець із соціальної роботи О.В.Хафізова, яка працює в Передільській сільській раді, організувала вручення підприємцями с. Передільське подарунків усім учням загальноосвітньої школи, серед яких - 22 дитини із сімей в складних життєвих обставинах, які перебувають під соціальним супроводом. Фахівець із соціальної роботи Анцупова В.П., яка працює на території Червоножовтневої сільської ради, організувала вручення підприємцями Білощинською Н.В., Єщенко Н.М., Глюзицькою С.А. новорічних подарунків на суму 600,00 грн. 40 дітям із малозабезпечених сімей. Фахівець із соціальної роботи Т.М.Пономарьова, яка здійснює роботу на території Валуйської сільської ради, взяла участь у Різдвяних зустрічах для учнів – дітей із сімей в складних життєвих обставинах Вільхівської ЗОШ.
                                                                                    О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ

Комментариев нет:

Отправить комментарий