Дільність фахівців із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ

«Живи, Максимко!»
Одного березневого ранку до фахівця із соціальної роботи Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у Нижньотеплівській сільській раді Наталії Ткаченко звернулася Людмила С., мати двійняшек Максима та Артема, яким тільки-но виповнилося по 1 року. Одинока матір з синами мешкає в однокімнатній квартирі разом зі своєю матірю та  молодшим братом.
Непосидючі хлопці цілий день граться, пізнаючи світ і щоразу відкриваючи щось нове. Цього вечора матір не вгляділа, як маленький Максимка зачепив каструлю з бульоном, що кипів на пічці, та обпік собі ступні. Хлопчик з опіками потрапив до Луганської обласної дитячої лікарні, де йому наклали штучну шкіру на ніжки.
Фахівець із соціальної роботи надала психологічну підтримку молодій мамі, бабусі й відразу звернулася до волонтерів для організації благодійної допомоги, адже сім’я малозабезпечена і не має великих статків. Волонтерам вдалося зібрати майже 1000,00 грн., які відразу передали сім’ї С. для фінансової підтримки лікування хворого хлопчика.

Фахівцю із соціальної роботи Н.Ткаченко першій вдячна Людмила повідомила, що штучна шкіра почала приживатися, Максимка йде на поправку.
Так оперативні дії соціального працівника щодо залучення ресурсів громади допомогли в скрутну хвилину сім’ї, яка опинилася в складних життєвих обставинах.
                                                             О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ

З вдячністю і шаною
говорять про фахівця із соціальної роботи Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Валентину Павлівну Омельчук в с. Широке на Луганщині. Цю привітну жінку знають усі від мала до велика, бо вона понад два десятиріччя працювала шкільним вчителем, має багато випускників…
Коли в серпні 2013 року Валентина Павлівна стала соціальним працівником, то першою родиною, до якої вона завітала, була сім’я Ірини Михайлівни С., багатодітної матері. Свого часу ця жінка відбувала покарання в місцях позбавлення волі, потому повернулася до рідного села, вийшла заміж і народила п’ятеро дітей. Чоловік працював, вони мали хоч і невеликий, але стабільний достаток. Скрутно стало, коли 8 років тому чоловік помер, залишивши дружину з малолітніми дітьми без засобів до існування. Вижили, дякуючи доходу від оренди земельного паю та допомозі старшого сина. Другий син, нині десятикласник, з 12 років теж шукав роботу, брався допомагати кожному, хто звертався до нього…
Знаючи складну ситуацію в цій родині, фахівець із соціальної роботи перш за все поцікавилася, чи отримує мати пенсію на дітей з втрати годувальника. Виявилося, що свого часу в Пенсійному фонді їй відмовили в призначенні, бо чоловік мав лише 4 роки трудового стажу.  Валентина Павлівна забила тривогу, звернулася до юристів, до спеціалістів Пенсійного фонду і районного управління соціального захисту населення, допомогла зібрати необхідні документи… І ось результат – на кожного з дітей призначено соціальну допомогу. Крім того, багатодітна матір, яка має п’ятьох дітей, за допомогою соціального працівника скористалася правом дострокового виходу на пенсію.
Сьогодні в с. Широкому немає більш ефективної реклами соціальному працівнику РЦСССДМ, ніж Ірина Михайлівна, яка, отримавши соціальну реабілітацію після повернення з місць позбавлення волі, дякуючи допомозі фахівця, радить усім звертатися до Валентини Павлівни Омельчук за порадою і допомогою.
                                                                                       О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ

З увагою до кожного
На території Великочернігівської сільської громади кожний знає соціального працівника Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Ось уже півтора року Ірина Ползік, фахівець із соціальної роботи, надає соціальні послуги найуразливішим верствам населення. За цей час Ірина завітала до кожної родини, з’ясувала, які є проблеми та запропонувала свою допомогу в їх вирішенні. 24 родини з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, за цей час перебували під соціальним супроводом спеціаліста.
Так, в сім’ї Д., яка перебувала під соціальним супроводом з проблемою складних стосунків, соціальний працівник допомогла нормалізувати взаємовідносини, налагодити родинні зв’язки, влаштувати старшу доньку на навчання до професійного ліцею.
Батькам малозабезпеченої родини Н. Ірина допомогла стати на облік до районного центру зайнятості, за сприяння підприємців отримати гуманітарну допомогу, погасити борги за комунальні послуги, їх старшому сину – пройти лікування в Луганській обласній лікарні.
Родині Б., в якій батько засуджений до покарань без позбавлення волі, соціальний працівник допомогла зібрати необхідні документи для оформлення соціальної допомоги як малозабезпеченій родині.
У сім’ї Н. фахівець допомогла отримали соціальні пільги багатодітної родини, гуманітарну допомогу, продовжує роботу із психокорекції сімейних стосунків.
У сім’ї К. за сприяння фахівця і підприємців старша донька забезпечена всім необхідним для навчання в школі.
Родині А. була надана допомога в оформленні пільг з оплати земельного податку.
Працює фахівець із соціальної роботи і з дітьми, які мають особливі потреби: так, дитина з функціональними обмеженнями Ф. влаштована на навчання до Луганської спеціалізованої школи, отримала одяг, шкільні приладдя; а дитина з іншої сім’ї, К., має змогу пройти курс реабілітації в санаторії.
Знаючи проблеми кожної сім’ї, яка не в змозі самостійно їх подолати, фахівець із соціальної роботи І.Ползік завжди готова прийти на допомогу і вчасно надати соціальні послуги.
О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ

Особлива увага фахівців із соціальної роботи РЦСССДМ - сім'ям і одиноким громадянам, які опинилися в складних життєвих ситуаціях

17 січня 2014 року заступник голови Станично-Луганської районної державної адміністрації Ю.А.Золкін провів нараду з керівниками установ і організацій соціальної сфери району щодо ефективності соціальної роботи з сім'ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, на територіях Петрівської та Станично-Луганської селищних рад.
У своєму виступі голова районної ради В.Н.Білоус акцентував увагу учасників наради на актуальних завданнях, які стоять перед фахівцями з соціальної роботи, усіх суб’єктів соціальної роботи з вирішення нагальних проблем населення району.

Директор РЦСССДМ О.В.Сердечна поінформувала про зміни в законодавстві з соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю, проаналізувала, як виконуються протокольні доручення голови Станично-Луганської районної державної адміністрації, які були дані за результатами попередніх нарад. Так, фахівці з соціальної роботи РЦСССДМ в 2013 році провели соціальне інспектування 2,5 тисяч сімей, виявили біля 1,5 тисяч сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Членам цих сімей надано понад  56 тисяч індивідуальних консультацій з подолання складних життєвих обставин, у тому числі кожна друга послуга - сім'ям і особам під соціальним супроводом. У 2013 році під соціальним супроводом фахівців знаходилося 447 сімей (в них виховується 956 дітей), в 231 сім'ї соціальний супровід завершено у зв'язку з рішенням основних проблем.
Про конкретну роботу в Петрівській та Станично-Луганській селищних радах з сім'ями і одинокими громадянами, які не можуть самостійно вирішити свої проблеми, розповіли фахівці з соціальної роботи РЦСССДМ С.С.Васильченко, Ю.І.Фаустов, А.А.Пономарьова, секретар Петрівської селищної ради С.М.Захарова, заступники директорів з навчально-виховної роботи Петрівської ЗОШ №1 та №2 Е.Е.Кулик і І.І.Бережна, директори Станично-Луганської СШ №2 Л.Б. Жиронкіна, Станично-Луганської ЗОШ №1 І.Н.Тимохіна і Кіндрашівської ЗОШ Н.І.Макарова, дільничний інспектор міліції по Петрівській селищній раді Д.В.Салов, оперуповноважений сектору кримінальної міліції в справах дітей А.С.Новіков. Начальник служби в справах дітей І.В.Костан особливу увагу приділила необхідності активізувати роботу з розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, начальник управління соціального захисту населення В.І.Захаров - адресної допомоги громадянам, які потребують підтримки взимку, заступник начальника Лутугинського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції Управління державної пенітенціарної служби в Луганській області О.в.Пінчук - соціальній роботі із засудженими до покарання без позбавлення волі. 



Про приведення у відповідність до чинного законодавства чисельності фахівців із соціальної роботи Станично-Луганської територіальної громади

З 1 січня 2014 року набрав чинності Наказ Міністерства соціальної політики України від 05.09.2013г. № 544, яким внесено зміни до Типової структури і штатів центрів соціальних служб для сім̓ї, дітей та молоді. Ці зміни торкнулися, перш за все, нормативів введення ставок фахівців з соціальної роботи. Якщо до цього передбачалося 1 ставка фахівця для роботи в сільській місцевості на 1,5 тис. населення, а у міській - на 3 тис. населення, то нині цей норматив збільшено: у сільській місцевості - до 2  тис. і в міській - до 6 тис.
Для Станично-Луганського району відповідно за цим нормативом залишається 19 ставок спеціалістів замість 23, які були в 2013 році.
Для виконання цього наказу були скорочені 2 посади фахівців, а також збільшена територія обслуговування: об’єднані В-Чернігівська і Верхньобогданівська, Красноталовська і Талівська, Чугинська і Розквітнянська територіальні громади. Проведено навчання фахівців, які обслуговують ці території, розроблені нові графіки роботи, які погоджені з сільськими головами.
Фахівці із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ продовжують роботу із надання соціальних послуг найбільш уразливим верствам населення в усіх територіальних громадах району.

О.В.Сердечна, директор
Станично-Луганського РЦСССДМ



Чи потрібно юним ризикувати життям і здоров’ям?

До дня толерантного ставлення до  ВІЛ-позитивних людей в Нижньотеплівській ЗОШ фахівець із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ Н.Д.Ткаченко спільно з педагогом-організатором Нижньотеплівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Станично-Луганського району В.В.Куліковою провели семінар на тему: «ВІЛ-СНІД: міфи та реальність».  
Захід мав на меті підняти рівень інформованості дітей з проблем, пов’язаних з ВІЛ-СНІД; розвивати навички профілактики зараження ВІЛ-інфекцією; довести до свідомості учнів, що ВІЛ поширюється через наше небажання змінити норми своєї поведінки, сказати «НІ» спокусам, небажанням вести здоровий спосіб життя задля створення здорової, щасливої сім’ї; розвити дбайливе ставлення до власного життя. Серед учасників семінару були старшокласники Нижньотеплівської школи, педагоги району, працівники районного відділу освіти, молоді та спорту. 

Учні школи представили учасникам заняття  інформаційний блок, який складався із різноманітних завдань.
Так, виконуючи завдання «Шкала ризику»  діти повинні були  з’ясувати, який ризик має кожне з представлених тверджень про ВІЛ/СНІД, шляхи поширення інфекції. 

Не менш цікавим було завдання «Дорога тітко Машо», в якому учасники були поділені на три групи – редакції молодіжних журналів, куди надійшли листи різного змісту і потрібно було скласти листи-відповіді; усім також сподобалися завдання «Суперечливі твердження» і розминка «Олені».

Протягом усього семінару транслювалася презентація, підготовлена учнями, і відеоролик «1000 свічок».  
На завершення школярі показали міні-виставу, яку допомогли здійснити директор Нижньотеплівського сільського Будинку культури «Юність» Л.Г.Туркіна та художній керівник  О.О.Кулікова. Спектакль показав, що людина може відмовитися від спокуси відчути нові утопічні  відчуття, що кожен повинен бути більш чутливий до почуттів, переживань інших і що навіть хворі на наркоманію можуть подолати пагубну залежність, якщо мають бажання та силу волі, і це може убезпечити від зараження ВІЛ-інфекцією.

На завершення семінару були запалені свічки на згадку про всіх, хто втратив життя через небезпечну хворобу СНІД, прозвучала пісня «Живи» у виконанні юних співаків.
Так фахівець із соціальної роботи РЦСССДМ Наталія Ткаченко допомогла школярам переконатися, що доля та життя людини знаходяться тільки в її власних руках і залежать тільки від власного вибору.




О.В.Сердечна, директор
Станично-Луганського РЦСССДМ


Будьмо милосердними

2 грудня 2013 року у приміщені Кіндашівського будинку культури була проведена інформаційно-просвітницька акція, присвячена Всесвітньому дню толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих і Всесвітньому дню інвалідів.
Станично-Луганський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районне товариство Червоного Хреста України, районне територіальне медичне об’єднання і педагогічний та учнівський колектив Кіндрашівської ЗОШ спільними зусиллями організували святковий концерт, конкурс тематичних плакатів і інформаційних кутків. У концерті взяли участь учні 1-11 класів, які підготували багато віршів, пісень та презентацій, присвячених проблемі ВІЛ/СНІДу в Україні і толерантному ставленню до ВІЛ-позитивних, що живуть поруч з нами. Діти, молодь і педагоги школи долучились до акції «Червона стрічка» та пов’язали червоні стрічки на знак усвідомлення проблеми ВІЛ/СНІДу, солідарності з тими, кого особисто торкнулась ця проблема.
Під час виступу лікар-інфекціоніст кабінету довіри Станично-Луганського РТМО Л.П.Мосьпан  висловила занепокоєння ростом темпів поширення ВІЛ-інфекції на території Луганської області і зазначила необхідності усвідомленого ставлення до свого здоров’я.
Начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ Н.С.Тітаренко, провідний спеціаліст Центру О.Ю. Сопільняк, провідний фахівець із соціальної роботи Ю.І.Фаустов, голова районної організації Товариства Червоного Хреста Яковлєва Н.М. акцентували увагу учнів на необхідності розвитку в собі рис толерантності, милосердя, доброго ставлення до людей, які чимось відрізняються від інших. Також у ході святкового концерту учні організували збір коштів для благодійного внеску на потреби дітей з функціональними обмеженнями.
За результатами конкурсу тематичних плакатів і інформаційних кутків найкращі учні були нагороджені солодкими подарунками і грамотами від Станично-Луганського РЦСССДМ і районної організації Товариства Червоного Хреста України.

О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ





Діяти спільно

На колегії відділу освіти, молоді та спорту Станично-Луганської райдержадміністрації, яка відбулася в серпні 2013 року, начальник відділу Л.В.Нєстєрова і директор РЦСССДМ О.В.Сердечна виступили з пропозицією щодо проведення соціальних інспектувань фахівцями із соціальної роботи спільно із класними керівниками шкіл району з метою більш глибокого вивчення життя і побуту сімей, забезпечення батьками умов для повноцінного розвитку та виховання дітей.
На території Валуйської сільської ради, в якій я працюю, діють три загальноосвітні школи, в яких навчаються 688 учнів. Ці діти виховуються в 595 сім’ях. Протягом вересня-листопада 2013 року я разом зі своїми колегами – фахівцями із соціальної роботи Т.М.Пономарьовою, О.С.Волошиною та вчителями Валуйської ЗОШ №1, №2 і Вільхівської ЗОШ відвідали п’яту частину сімей. Ми з’ясували, в яких сім’ях батьки самостійно вирішують свої проблеми (і таких сімей - більшість), а в яких дорослі та діти потребують втручання, бо самостійно не можуть подолати кризові стани. І таким сім’ям ми запропонували підтримку соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді. Так, за результатами спільного із педагогами соціального інспектування взято на облік 14 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, 9 з них – під соціальний супровід для вирішення основних проблем. А вони є суттєвими.
Скажімо, в сім’ях Д. і Н. діти-підлітки мали звичку, не чекаючи закінчення учбових занять, покидати школу й іти шукати пригод. Кілька разів ми разом із Юлією Вікторівною Щербак, класним керівником 8 класу Вільхівської ЗОШ, відвідали ці родини, з’ясували потреби родини, мали довготривалі бесіди з батьками та дітьми… Надали також і гуманітарну допомогу: зібрали теплі речі для всіх членів родини Д. Пройшов час, і ми маємо результати спільної роботи: ці підлітки перестали тікати з останніх уроків, постійно виконують домашні завдання, подолали конфлікти  в спілкуванні з однолітками та вчителями.
Так спільна соціальна робота із педагогом дала конкретні результати, які допомогли родині подолати негативну поведінку підлітків.

Ю.Л.Вороніна, фахівець із соціальної

роботи Станично-Луганського РЦСССДМ


Неделя правовых знаний в Валуйской ООШ №1
В предпоследнюю неделю первой учебной четверти учащиеся нашей школы совершили «Путешествие в страну правовых знаний» - именно так называлась традиционная Неделя правовых знаний. Каждый раз такие мероприятия проходят интересно и насыщенно – викторины, тренинги, просмотры фильмов, диспуты, беседы и, конечно же, встречи с людьми, которые занимаются вопросами защиты интересов детей и профилактикой правонарушений среди молодежи.
На этот раз ученикам младших классов педагог-организатор В.И.Григорова рассказала и показала фильм «Конвенция ООН о правах ребенка»; учитель права С.М.Пшеничный провел викторины для старшеклассников; психолог школы Т.С.Гречкина на своем тренинге рассказала детям об их правах и обязанностях.
А самым интересным событием недели стала встреча с представителями районных служб: специалистами по социальной работе Станично-Луганского районного центра социальных служб для семьи, детей и молодежи Т.Н.Пономаревой и Е.С.Волошиной, сотрудниками милиции А.С.Новиковым и Р.Б.Лещевым.
Елена Сергеевна Волошинова обратила внимание учащихся на важность знания своих прав и выполнение обязанностей; Александр Сергеевич Новиков  на конкретных примерах рассказал ученикам 7 и 8 классов об их обязанностях. Роман Богданович Лещев сообщил, что такое пенитенциарная служба, а Татьяна Николаевна Пономарева подвела итог встречи, напомнив детям, что в своих проблемах они не одиноки и всегда социальна служба для семьи, детей и молодежи им поможет.

Мы благодарим за взаимодействие сотрудников служб и надеемся на продолжение совместной работы.
Г.Н.Конюхова, заместитель директора

по воспитательной работе Валуйской ООШ №1













Замість гучних фраз – добра справа
Соціальні ініціативи Президента України В.Ф.Януковича передбачають підвищення соціального захисту інвалідів, їх включення в повноцінне життя суспільства.
…У с. Колесниківка мешкає К., який має великі проблеми із здоров’ям. Важка хвороба – цукровий діабет – залишила його без роботи, звичного оточення, змусила переїхати з обласного центру до невеличкого села в Станично-Луганському районі. Йому вкрай необхідний автомобіль, щоб він мав змогу вільно пересуватися, щоб отримати доступ до владних установ, розширити  коло свого спілкування. Для постановки на чергу для отримання автомобіля він намагався пройти медичну комісію, однак за один день йому не вдалося це зробити через низку причин.
І тоді на допомогу К. прийшов голова Комишненської сільської ради Станично-Луганського району В.І.Мокришев, фахівець із соціальної роботи РЦСССДМ І.В.Білоусова, які декілька разів відвідали чоловіка з обмеженими функціональними можливостями, з’ясували, в чому саме він потребує допомоги. Директор РЦСССДМ О.В.Сердечна домовилася з головним лікарем районного територіально-медичного об’єднання О.Б.Бабенко, заступником головного лікаря районного центру первинної санітарно-медичної допомоги С.І.Забудковою, і 9 жовтня 2013 року лікарі – офтальмолог, хірург, ендокринолог – відвідали інваліда вдома та провели медичний огляд.
Так спільна турбота голови сільської ради і фахівця із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ допомогла інваліду вирішити одну з його проблем.


Н.С.Тітаренко, начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ

Социальная работа: от количества к качеству
15 октября 2013 года в зале заседаний райгосадминистрации состоялось совещание председателя райгосадминистрации Геннадия Черноусова с руководителями учреждений и организаций социальной сферы по эффективности внедрения социальных инициатив Президента Украины В.Ф.Януковича по модернизации социальных служб для семьи, детей и молодежи.
В мероприятии также принимали участие председатель районного совета Владимир Белоус, заместитель  председателя районного совета Алла Васильченко, начальники управлений и отделов райгосадминистрации, сельские и поселковы головы, директора школ, специалисты по социальной работе РЦСССДМ.
Совещание началось с приятного момента – торжественного вручения государственных наград матерям – героиням. Председатель райгосадминистрации напомнил, что «Мать-героиня» - государственная награда Украины- почётное звание, присваиваемое Президентом Украины женщинам, родившим и воспитавшим до восьмилетнего возраста пятерых и более детей, учитывая весомый личный вклад в воспитание детей в семье, создание благоприятных условий для получения детьми образования, развития их творческих способностей, формирования высоких духовных и моральных качеств.
Указом Президента Украины В.Ф.Януковича от 24 августа 2013 года 440/2013 почетное звание «Мать-героиня» присвоено нашим землячкам, многодетным матерям, которым торжественно вручили нагрудные знаки «Мать-героиня»: Лазоренко Людмила Дмитриевна, мать шестерых детей, с. Плотина; Колесник Яна Николаевна – мать пятерых детей, пгт. Станица Луганская; Якунина Светлана Владимировна - мать семерых детей, с. Большечерниговка. Также награждена Сорокатая Варвара Кузьминична - мать шестерых детей, с. Большечерниговка.
Руководители района поблагодарили матерей-героинь за материнский подвиг и  уверили, что районная власть будет делать все возможное, чтобы семьи ощущали поддержку и помощь.
Переходя к основному вопросу совещания, Геннадий Иванович сказал, что уже традиционными у нас в районе стали рабочие совещания, на которых мы обсуждаем вопросы эффективности внедрения социальных инициатив Президента Украины В.Ф. Януковича, направленные на улучшение жизни разных слоев населения, особенно наиболее уязвимых. К таким относятся, прежде всего, дети, подростки и люди пожилого возраста, которые не могут самостоятельно решить многие социальные проблемы. Поэтому одно из основных направлений социальных инициатив Президента Украины В.Ф.Януковича – это формирование эффективной системы социальных служб для семьи, детей и молодежи.
На сегодня у нас в районе успешно действует районный центр социальных служб для семьи, детей и молодежи. Это работа, прежде всего, по выявлению семей с детьми, которые оказались в сложных жизненных обстоятельствах, социальному сопровождению семей, в которых есть безработные, люди с ограниченными физическими возможностями или нарушившие закон, в которых родители не выполняют свои обязанности и есть угроза лишения их родительских прав, опекунские, многодетные и малообеспеченные семьи.
На совещании рассматривались вопросы о выполнении протокольных поручений председателя райгосадминистрации по результатам рабочего совещания с руководителями социальной сферы и специалистами по социальной работе РЦСССДМ 17 сентября 2013 года, а также были заслушаны отчеты специалистов по социальной работе РЦСССДМ, которые работают на территориях Верхнебогдановского и Таловского сельских советов.

Состоялся серьёзный разговор о том, какие социальные проблемы есть у наиболее уязвимых слоев населения этих сельских советов, как специалисты по социальной работе помогают их решать, и самое главное, - что они делают, чтобы предотвратить появление новых проблем. Население этих сельских советов должно быть уверено в том, что и в самых дальних территориальных громадах района есть к кому обратиться за помощью и поддержкой.






Підвищувати ефективність соціальної роботи для реалізації завдань Президента України В.Ф.Януковича по забезпеченню якісних умов життя населення незалежно від місця проживання

17 вересня 2013 року відбулася робоча нарада, яку провів голова Станично-Луганської райдержадміністрації Г.І.Черноусов з керівниками організацій та установ соціальної сфери та Станично-Луганського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції управління державної пенітенціарної служби України в Луганській області для реалізації завдань Президента України  В.Ф.Януковича по забезпеченню якісних умов життя населенню незалежно від місця проживання.
На нараді про проведену соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю звітували фахівці із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ І.О.Ползік і О.В.Хафізова, секретар В-Чернігівської сільської ради С.І.Ільченко, директор В-Чернігівської ЗОШ В.П.Боровська, Передільський сільський голова Т.О.Кузьміна.
Протягом 2012-2013 років здійснено соціальне інспектування всіх сімей з дітьми, взято на облік 46 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, 32 сім’ї та 9 осіб перебувало під соціальним супроводом. За цей час надана допомога у вирішенні основних проблем цих сімей: 7 осіб отримали паспорти, 6 сімей отримали посвідчення багатодітної родини і оформили пільги на комунальні послуги, 18 сімей отримали гуманітарну допомогу речами та продуктовими наборами, діти з 12 сімей отримали шкільний одяг і канцелярське приладдя до початку навчання в школі, 9 дітей з особливими потребами були включені до реабілітаційних  програм.
Заступник голови райдержадміністрації Ю.О.Золкін, начальник управління соціального захисту населення В.І.Захаров, директор РЦСССДМ О.В.Сердечна, начальник служби в справах дітей І.В.Костан, головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги С.В.Семененко, директор районного центру зайнятості Ю.М.Гладких звернули особливу увагу учасників наради на необхідність більш тісної співпраці для виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах і потребують соціальної підтримки держави, а також на здійснення конкретних заходів для забезпеченню якісних умов життя населенню незалежно від місця проживання.
Н.С.Тітаренко,
начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ 


Про зміни в законодавстві України щодо організації роботи центрів соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді , спрямованих на забезпечення реалізації завдань Президента України В.Ф.Януковича щодо забезпечення якісних умов життя населення незалежно від місця проживання

Соціальні ініціативи Президента України В.Ф.Януковича «Діти - майбутнє України» передбачають реформування системи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Щоб мати можливість більш адресно допомогти сім’ям у складних життєвих ситуаціях, система соціальних служб повинна безперервно розвиватися.
На це спрямований цілий ряд нормативних документів, прийнятих останнім часом .
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 №573 затверджено Загальне положення про центр соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді, яке чітко розмежовує повноваження центрів всіх рівнів з виявлення найбільш вразливих категорій населення, забезпечення отримання адресної соціальної допомоги, соціальних послуг, інших державних соціальних гарантій.
За районним ЦСССДМ закріплена відповідальність за роботу з сім’єю в кожній територіальній громаді, що сприятиме підвищенню якості надання соціальних послуг та ефективності системи соціального захисту населення від соціальних ризиків.
Діяльність центру направляється районним управлінням соціального захисту населення.
Основні завдання центру:
- проведення соціально - профілактичної роботи з попередження СЖО сім’ям , дітям та молоді (до цього було - надання допомоги сім’ям у СЖО , тобто від кризового втручання переходимо до профілактики );
- виявлення сімей у СЖО , соц. супровід - для відновлення соціальних функцій , психологічного та фізичного стану ;
- забезпечення взаємодії зі структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями, а також залучення потенціалу територіальних громад для соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.
- інформування сімей, дітей та молоді про можливості отримання інших видів соціальної допомоги та послуг, направлення клієнтів у відповідні структури.
Також наказом Міністерства соціальної політики України від 5 вересня 2013 затверджена Примірна посадова інструкція фахівця з соціальної роботи ЦСССДМ, яка, зокрема, закріплює основні функції ФСР:
- виявлення сімей, дітей та молоді в СЖО, громадян похилого віку, інвалідів, інших соціально незахищених груп населення, які потребують соціальної підтримки та надання їм соціальних послуг, подальший напрямок їх у відповідні структури;
- проводить оцінку потреб дитини, сім’ї, молодих людей, обстеження матеріально - побутових умов за згодою сім’ї , визначає планування і методи соціальної роботи;
- координує вирішення проблемних питань громадян похилого віку, інвалідів, надає їм послуги з інформування, консультування, представництва інтересів в органах соціального захисту;
- забезпечення координації та взаємодія сім’ї в СЖО, кожного її члена з суб’єктами соціальної роботи до повного вирішення їх проблем, надання їм послуг з інформування та консультування;
- готує матеріали для розгляду на засіданні Комісії з захисту прав дитини (у разі порушення її прав).
Крім цього, також прийняті Методичні рекомендації для ФСР щодо здійснення соціальної роботи ( надання соціальних послуг , соціальний супровід ) з сім’ями, дітьми та молоддю, які деталізують положення посадової інструкції і дають алгоритм соціальної роботи.
Ось як прокоментувала нову модель інституту ФСР заступник міністра соціальної політики України Лідія Дроздова на засіданні колегії Міністерства 18 липня 2013 року.
Наприклад, ФСР виявив і провів обстеження та оцінку потреб сім’ї, яка складається з:
- непрацюючого батька,
- матері, яка перебуває у відпустці до досягнення 3 - х років дитині;
- 2х дітей - новонародженого і з особливими потребами;
- бабусі.
Фахівець із соціальної роботи повинен:
- визначити проблеми кожного члена сім’ї;
- скласти індивідуальний план виходу сім’ї із СЖО;
- забезпечити контроль за його виконанням і координацію роботи всіх служб до кінцевого вирішення всіх проблем.
У тому числі, індивідуальний план повинен передбачати направлення:
- непрацюючого батька - до центру зайнятості для пошуку роботи і працевлаштування;
- матері -  до управління соціального захисту населення для оформлення допомоги по догляду за дитиною до 3- х років;
- дитини з особливими потребами - до центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів;
- бабусі (у разі необхідності) - до територіального центру з обслуговування пенсіонерів для отримання соціальних послуг у відділеннях соціально - побутової адаптації, соціально-медичних послуг, надання натуральної допомоги, для сприяння її самореалізації, покращення морально - психологічного стану.
Таким чином, ми бачимо, що прийняті законодавчі зміни спрямовані, в першу чергу, на розширення кола одержувачів соціальних послуг системи ЦСССДМ - не тільки сім’ї з дітьми, молодь, а й члени сімей похилого віку, інваліди, інші соціально незахищені верстви населення, що передбачає, насамперед, необхідність підготовки ФСР для цієї роботи, а також налагодження більш тісної співпраці з депутатами сільських і селищних рад, дільничними інспекторами міліції, педіатрами, терапевтами.
Усе це дозволить розширити соціальну роботу, надавати більш ефективні та якісні адресні соціальні послуги населенню незалежно від місця проживання, як це і передбачено соціальними ініціативами Президента України В.Ф.Януковича.

Директор РЦСССДМ О.В.Сердечна


Допомогти кожному
Всесвітній день надання першої медичної допомоги проводиться з 2000 року щорічно в другу суботу вересня. Цього року він присвячений першій допомозі людям, які потрапили в дорожньо-транспортні пригоди.
Основне завдання при наданні першої медичної допомоги полягає в тому, щоб провести необхідні найпростіші заходи для врятування життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень.
Ситуації, що вимагають надання екстреної допомоги, виникають, як правило, несподівано. В основному це відбувається в умовах дефіциту часу і під час відсутності людей зі спеціальною медичною освітою. У цих випадках важливо не піддаватися паніці, діяти швидко й рішуче, тому що в такі моменти дорога кожна секунда.
Та чи так просто надати першу медичну допомогу людям, які потрапили в біду на дорозі? Чи всі водії можуть це зробити? Відповіді на ці питання співробітники Станично-Луганської районної організації Товариства Червоного Хреста, відділу Державної автоінспекції Станично-Луганського району і районного центру соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді з’ясовували під час рейдів, які пройшли в період з 12 по 17 вересня 2013 року.
Під час заходів були проведені профілактичні бесіди з водіями, оглянуті автомобільні аптечки, які виявилися скомплектовані відповідно до вимог. Кожний водій отримав спеціальну пам’ятку з правилами надання першої медичної допомоги в умовах екстрених ситуацій.

І організатори, і водії дали високу оцінку проведеним заходам. Адже, за словами голови районної організації Товариства Червоного Хреста Н.М.Яковлєвої, число жертв ДТП достатньо велике, і тому кожному необхідно вміти надати першу допомогу до приїзду швидкої. 
Фахівець із соціальної роботи РЦСССДМ К.Дегтярьова вважає, що під час рейдів вдалося донести до водіїв нову для них інформацію: «Хотілося б, щоб ця інформація була не тільки почута, але й сприйнята, та пішла на благо, щоб люди стали дійсно більш уважними на дорогах». 
Інспектор дізнання відділу Державної автоінспекції Станично-Луганського району В.Бродецький і інспектор О.Огієнко підкреслюють, що в подальшому слід залучити до цієї інформаційно-просвітницької роботи також медичних працівників, учнів шкіл. І самі водії відзначили важливість цієї акції. Так, водій з 20-річним стажем В.Смолін впевнений, що такі заходи дають змогу отримати необхідну інформацію, адже правила надання першої медичної допомоги повинен знати кожний.

Марія Клименко, кореспондент газети «Время»







Семінар для фахівців

із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ

30 серпня 2013 року відбувся семінар для фахівців із соціальної роботи Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді.
На семінарі були заслухані звіти фахівців із соціальної роботи Т.М.Драненко, Н.Д.Ткаченко і Л.І.Цюбенко, які працюють на територіях Красноталівської, Нижньотеплівської і Вільхівської сільських рад. Фахівці розповіли про виявлені і взяті на облік сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, про соціальні послуги, надані сім’ям і особам, які перебувають під соціальним супроводом.
Заступник голови райдержадміністрації Ю.О.Золкін, начальник служби в справах дітей І.В.Костан, начальник районного управління соціального захисту населення В.І.Захаров, начальник відділу освіти, молоді та спорту Л.В.Нєстєрова, головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги С.В.Семененко, директор районного центру зайнятості Ю.М.Гладких, директор районного центру соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді О.В.Сердечна, начальник сектору кримінальної міліції в справах дітей А.В.Мигильов особливу увагу учасників семінару звернули на соціальну роботу з найбільш незахищеними верствами населення, перш за все із дітьми-сиротами і позбавленими батьківського піклування, особами з їх числа, дітьми та молоддю з особливими потребами, особами, які мають проблеми із законом, на взаємодію із всіма суб’єктами соціальної роботи. Фахівці із соціальної роботи РЦСССДМ отримали конкретні завдання на вересень 2013 року.



Н.С.Тітаренко, начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ



Психологічна підготовка прикордонників
2 серпня 2013 року Станично-Луганський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді провів  заняття з психологічної підготовки із співробітниками Відділу прикордонної служби «Станично-Луганське» за темою «Конфлікти, які виникають під час виконання службових обов’язків та шляхи їх вирішення».
Під час тренінгу начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ Тітаренко Н.С. і  фахівець із соціальної роботи у Валуйській сільській раді Волошина О.С. обговорили із особовим складом прикордонної служби питання міжособистісних конфліктів, їх вплив на  мікроклімат колективу, на якість виконання службовцями своїх обов'язків. 
Прикордонники  отримали інформацію щодо проблем, які можуть виникати у трудовому колективі, причин виникнення конфліктів, поняття «психологічної сумісності». Учасники заходу навчилися практичним навичкам самоконтролю, впливу на свій емоційний стан для більш ефективного вирішення конфліктних ситуацій, які виникають під час виконання прикордонниками службових обов’язків.
О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ



Семінар для фахівців
із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ


26 липня 2013 року відбувся семінар для фахівців із соціальної роботи Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім̓ї, дітей та молоді. Серед актуальних завдань соціальної роботи із сім’ями з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, визначених на семінарі заступником голови райдержадміністрації Ю.О.Золкіним, начальником служби в справах дітей І.В.Костан, начальником районного управління соціального захисту населення В.І.Захаровим, начальником відділу освіти, молоді та спорту Л.В.Нєстєровою, головним лікарем районного територіально-медичного об’єднання О.Б.Бабенко,  директором районного центру зайнятості Ю.М.Гладких, головою районної організації товариства Червоного Хреста Н.М.Яковлєвою, директором районного центру соціальних служб для сім̓ї, дітей та молоді О.В.Сердечною, - соціальна робота з найбільш незахищеними верствами населення, перш за все із дітьми-сиротами і позбавленими батьківського піклування, особами з їх числа, дітьми та молоддю з особливими потребами, багатодітними і малозабезпеченими сім’ями, особами, які мають проблеми із законом. Головна мета діяльності фахівців із соціальної роботи – дійти до кожної родини, в якій виховуються діти, щоб з’ясувати основні проблеми і допомогти знайти шляхи їх вирішення.

Робота фахівців із соціальної роботи 
Станично-Луганського РЦСССДМ у пришкільних таборах

Фахівці із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ С.С.Васильченко і Ю.В.Бондаренко провели тренінги і ігротеки для учнів Петрівської ЗОШ №1 і №2, які відпочивали в червні 2013 року в пришкільних таборах. Діти із задоволенням взяли участь у ігротеках "Знай і захищай свої права", "Безпечна поведінка", тренінгах "Наркоманія: запозичена радість".












Підвищення рівня професійної компетентності

фахівців із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ з проблем дотримання прав дитини і людини


28 березня 2013 року відбувся черговий навчальний семінар для 23 фахівців із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ, під час якого були обговорені актуальні питання організації соціальної роботи із найбільш вразливими категоріями населення, соціального супроводу сімей з дітьми та молоді, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Фахівці із соціальної роботи отримали теоретичну і практичну підготовку для проведення в сім’ях інформаційно-профілактичної роботи з проблем дотримання прав людини і дитини.
О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ



Про досвід Станично-Луганського РЦСССДМ

з організації діяльності фахівців із соціальної роботи
З 13 по 15 березня 2013 року на базі Луганського обласного центру післядипломної освіти  відбувся семінар для директорів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
         У рамках семінару проведено круглий стіл за участю заступника голови Луганської обласної державної адміністрації з соціальних питань А.Г.Івченка за темою: «Форми і методи здійснення  соціальної роботи центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Підвищення якості надання  соціальних послуг».
Під час круглого столу було відзначено позитивний досвід роботи Станично-Луганського РЦСССДМ з організації діяльності фахівців із соціальної роботи.
На сьогоднішній день 23 фахівця із соціальної роботи у 18 сільських та селищних радах надають більш якісні та оперативні соціальні послуги сільським жителям - не тільки сім'ям з дітьми та молодим людям, але і одиноким інвалідам, а також усім членам сімей незалежно від віку.
Саме фахівець із соціальної роботи в сільській місцевості може забезпечити на ранньому етапі виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, запобігти появі нових проблем і сприяти збереженню біологічної сім'ї. Для сільської місцевості соціальна робота - це своєрідна «швидка допомога». Фахівець з соціальної роботи - це людина, якій скоріше довірять односельці свої проблеми і турботи, що дозволяє швидше прийти на допомогу і вирішити питання людей, що потрапили в складні життєві обставини, саме він володіє об'єктивною і широкою інформацією про сім'ї і може самостійно вирішувати та надавати спектр послуг, що відповідає потребам родини.
Саме наш фахівець - сполучна ланка між мешканцями і всієї соціальною мережею району, оскільки він безпосередньо співпрацює зі школою, сільською амбулаторією, дільничним інспектором міліції, радою опіки та піклування, сільською громадою і депутатами, а також районними структурами. Наглядний приклад такої тісної співпраці є у Петровській селищній раді, на території якої фахівці з соціальної роботи С.С.Васильченко і Ю.В. Бондаренко працюють не тільки з сім'ями з дітьми, але і з тими, хто потрапив у скрутне становище (так, з їх допомогою були відновлені документи і оформлена інвалідність 2-м самотнім односельцям, які повернулися з місць позбавлення волі і не мають житла).
Спеціалісти РЦСССДМ, служби у справах дітей райдержадміністрації відзначають поліпшення ситуації в сім'ях, які перебувають на обліку сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, з проблемою безвідповідального ставлення матерів і батьків до виконання батьківських обов'язків по Петровській, Передельській, Ч-Жовтневій, Вільхівській та іншим сільським радам: у 2012 році в результаті соціального супроводу фахівців з соціальної роботи 9 дітей залишилися в біологічних сім'ях.
Таким чином, перші кроки фахівців з соціальної роботи переконують нас у тому, що тільки на місцевому рівні, в територіальній громаді можна дати сім'ям з дітьми та молоді якісні, доступні та своєчасні соціальні послуги.
О.Ю.Сопільняк, провідний спеціаліст РЦСССДМ

Комментариев нет:

Отправить комментарий