Звіти про діяльність Станично-Луганського РЦСССДМ

Участь Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в реалізації районних програм, співвиконавцем яких є Центр, у 2013 році

Участь Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в реалізації районних програм, співвиконавцем яких є Центр, у 2013 році
У 2013 році Станично-Луганський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді брав участь у реалізації 7 районних програм, співвиконавцем яких є Центр.

Програма реалізації молодіжної політики в Станично-Луганському районі на 2011-2015рр.
Програма реалізації молодіжної політики в Станично-Луганському районі на 2011-2015рр., затверджена рішенням сесії районної ради №5/11 від 25.01.2011р., передбачає проведення РЦСССДМ підготовку молоді до сімейного життя та підтримку молодих сімей. За 2013 рік було проведено 12 тренінгів з цієї проблеми для старшокласників, 75 отримувачам соціальних послуг – майбутнім і молодим подружжям надані індивідуальні консультації щодо вирішення проблем у міжособистісних стосунках, готовності до родинного життя, розв’язанню конфліктів перших років спільного життя, планування та виховання дітей.
Також ця програма передбачає забезпечення реалізації прав молоді з особливими потребами, в тому числі молодих людей з функціональними обмеженнями і які повернулися з місць позбавлення волі.
У 2013 році спеціалісти Центру працювали з 75 молодими людьми з обмеженими фізичними можливостями, 23 з них перебували під соціальним супроводом, за час якого за сприяння районного управління соціального захисту населення 5 з них було забезпечено засобами пересування, інвалідними візками. У липні – серпні 2013 року фахівці із соціальної роботи РЦСССДМ відвідали 175 сімей на території району, в яких виховується 181 дитина-інвалід, з метою вивчення стану виконання індивідуальних програм реабілітації. При соціальному інспектуванні 124 сімей було з’ясовано, що ці сім’ї не перебувають в складних життєвих обставинах та не потребують соціальної допомоги, індивідуальні програми реабілітації дітей-інвалідів виконуються. Членам цих сімей було надано 372 індивідуальні соціальні послуги. Також фахівцями із соціальної роботи було з’ясовано, що 7 сімей не проживають за місцем постійної реєстрації.
За 2013 рік на обліку РЦСССДМ перебувало 67 сімей, в яких виховується 105 дітей, з проблемою інвалідності. Спеціалістами та фахівцями із соціальної роботи 44 сім’ї(в них 72 дитини) було взято на облік, 19 сімей(в них 31 дитина) було знято з обліку, як такі, що подолали складні життєві обставини та в змозі самостійно вирішувати проблеми. Члени цих сімей отримали 952 індивідуальні консультації  з питань вирішення проблем сім’ї, інвалідності, здоров’я, зайнятості.
Протягом 2013 року 27 сімей (в них 48 дітей), що мають проблеми інвалідності, перебували під соціальним супроводом  РЦСССДМ, припинено супровід 13 сімей (в них 22 дитини) у зв’язку з виконанням плану соціального супроводу. Протягом звітного періоду члени цих сімей отримали 937 індивідуальних соціальних послуг. Станом на 1 січня 2014 року під соціальним супроводом перебуває 14 сімей (в них 26 дітей) з проблемою інвалідності.
У 2013 році соціальні послуги РЦСССДМ отримали 44 молоді людини, звільнені з місць позбавлення волі. Результат роботи соціальних працівників - відновлення зв’язків з родиною та найближчим оточенням18 звільнених, 16 отримали сприяння у вирішенні житлових проблем, 2 отримали допомогу в медичному обстеженні та лікуванні,  3 відновлено документи, що засвідчують особу.
Спільно із Лутугинським міжрайонним відділом кримінально-виконавчої інспекції Управління державної пенітенціарної служби в Луганській області проведена соціальна робота із 44 засудженими до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, у тому числі – 11 дітей. Фахівці із соціальної роботи РЦСССДМ провели соціальне інспектування 39 сімей, у яких мешкають отримувачі соціальних послуг даної категорії. 7 сімей, в яких виховують діти, засуджені до покарань без позбавлення волі, перебували під соціальним супроводом. Усього було надано 32 соціально-психологічні, 24 соціально-педагогічні і 49 юридичних консультацій.

О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ

Комплексна районна програма профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2010-2013 рр.

На виконання Комплексної районної програми профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2010-2013 рр., затверджену рішенням сесії районної ради №36/6 від 26.02.2010р., було проведено 201 груповий захід щодо запобігання розповсюдженню ВІЛ-інфекції для понад 3-х тисяч учнів середніх і старших класів.
Також у Кіндашівському клубі була проведена інформаційно-просвітницька акція, присвячена Всесвітньому дню толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих і Всесвітньому дню інвалідів.
Станично-Луганський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районне товариство Червоного Хреста України, районне територіальне медичне об’єднання і педагогічний та учнівський колектив Кіндрашівської ЗОШ спільними зусиллями організували святковий концерт, конкурс тематичних плакатів і інформаційних кутків. У концерті взяли участь учні 1-11 класів, які підготували багато віршів, пісень та презентацій, присвячених проблемі ВІЛ/СНІДу в Україні і толерантному ставленню до ВІЛ-позитивних, що живуть поруч з нами. Діти, молодь і педагоги школи долучились до акції «Червона стрічка» та пов’язали червоні стрічки на знак усвідомлення проблеми ВІЛ/СНІДу, солідарності з тими, кого особисто торкнулась ця проблема.
Під час виступу лікар-інфекціоніст кабінету довіри Станично-Луганського РТМО Л.П.Мосьпан  висловила занепокоєння ростом темпів поширення ВІЛ-інфекції на території Луганської області і зазначила необхідності усвідомленого ставлення до свого здоров’я.
Начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ Н.С.Тітаренко, провідний спеціаліст Центру О.Ю. Сопільняк, провідний фахівець із соціальної роботи Ю.І.Фаустов, голова районної організації Товариства Червоного Хреста Яковлєва Н.М., директор Кіндрашівської ЗОШ Н.І.Макарова акцентували увагу учнів на необхідності розвитку в собі рис толерантності, милосердя, доброго ставлення до людей, які чимось відрізняються від інших. Також у ході святкового концерту учні організували збір коштів для благодійного внеску на потреби дітей з функціональними обмеженнями.
За результатами конкурсу тематичних плакатів і інформаційних кутків найкращі юні митці були нагороджені солодкими подарунками і грамотами від Станично-Луганського РЦСССДМ і районної організації Товариства Червоного Хреста України.

Районна програми забезпечення житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа
на 2011-2014 рр.

На виконання Районної програми забезпечення житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа на 2011-2014 рр., затверджена сесією районної ради №7/4 від 13.05.2011р., 13 осіб з числа дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування отримали індивідуальні консультації щодо захисту їх житлових прав. Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді направив клопотання до сільських, селищних рад району щодо забезпечення житлом випускників навчальних закладів 2013 року з числі осіб даної категорії. 5  молодих людей отримали житло на території Станично-Луганської селищної, Гарасимівської, В-Чернігівської і Нижньотеплівської сільських рад.

Районна програма протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у Станично-Луганському районі на 2012-2015рр.

Під час реалізації  Районної програми протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у Станично-Луганському районі на 2012-2015рр., затвердженої сесією районної ради №13/5 від 21.11.2011р., Центр у 2013 році здійснював профілактику залежностей серед дітей, молоді та членів їх сімей через проведення інформаційно-просвітницьких заходів. Було організовано та проведено 9 семінарів для спеціалістів, фахівців із соціальної роботи і волонтерів РЦСССДМ щодо здійснення соціальної роботи з представниками «груп ризику». Соціальні працівники стали ініціаторами і провели 15 тренінгів антинаркотичної спрямованості в дитячих оздоровчих таборах і пришкільних майданчиках для 397 учасників. Було проведено 5 інформаційно-просвітницьких акцій у Валуйській ЗОШ №1, Вільхівській ЗОШ, Нижньотеплівській, Петрівській ЗОШ №1 і №2, спрямовані на протидію поширенню наркоманії та інших залежностей у дитячому та молодіжному середовищах, інформування про можливості ресоціалізації наркозалежної молоді, під час якої було проведено 29 тренінгів, групових консультацій і семінарів для 520 учнів 5-11 класів.
Найбільша увага при проведенні профілактики шкідливих звичок приділена дітям і молоді, які переступили межу закону. 39 засудженим без позбавлення волі (в тому числі 11 підліткам) надано індивідуальні консультації щодо зменшення шкоди від залежностей, попередження поширення алкогольної та наркотичної залежності.

О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ
О.В.Сердечна, директор Станично-Луганського РЦСССДМ

Районна програма правової освіти населення на 2012-2015 рр.
Районна програма правової освіти населення на 2012-2015 рр., затверджена сесією Станично-Луганської районної ради №11/3 від 18.11.2011р., передбачає участь у інформаційно-просвітницькій роботи Мобільного консультпункту соціальної роботи у сільській місцевості районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
У 2013 році було здійснено 38 виїздів Мобільного консультпункту, під час якого спеціалісти і волонтери РЦСССДМ  провели 173 групових заходи для 3474 учасників – учнів 1-11 класів, надали 495 індивідуальних консультацій з вирішення міжособистісних і внутрішньо особистісних проблем, подолання конфліктів у взаємовідносинах з батьками, ровесниками й дорослими, дотримання прав дитини.
Під час виїздів МКП було проведено соціальне інспектування 28 сімей і 9 осіб, які перебувають під соціальним супроводом РЦСССДМ, з метою надання юридичних консультацій щодо вирішення основних проблем, які спричинили складні життєві обставини. Спільно із Лутугинським міжрайонним відділом кримінально-виконавчої інспекції Управління державної пенітенціарної служби в Луганській області проведено соціальне інспектування 3-х сімей, в яких виховуються діти, засуджені до покарань без позбавлення волі, надані консультації батькам і дітям щодо попередження рецидивів скоєння злочинів, подолання конфліктів у стосунках, підвищення виховного потенціалу батьків.
Під час Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» був проведений навчальний семінар-тренінг, надані методичні рекомендації фахівцям із соціальної роботи до проведення занять. З метою інформування, правової обізнаності шкільної молоді з цих питань було проведено 26 групових заходів, в яких взяли участь 262 учасника - учні 8-11 класів 12 шкіл району. Найцікавішими стали бесіди «Права дитини», «Ми, наші права і обов’язки»; тренінги «Я-ти: попередження сімейного насильства», «Ми – проти насилля»; семінари-тренінги «Насильство в сім’ї, його форми та прояви», «Попередження сімейного насильства». Також спеціалісти і фахівці РЦСССДМ надали 162 індивідуальні консультації  з питань захисту прав дітей, попередження насильства в сім’ї, подолання конфліктів між дітьми та батьками.
О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ

Інформація щодо виконання протокольних доручень голови райдержадміністрації Черноусова Г.І. за результатами робочої наради з керівниками установ і організацій соціальної сфери і Станично-Луганського районного підрозділу кримінально-виконавчої служби України в Луганській області по реалізації завдань Президента України В.Ф.Януковича по забезпеченню якісних умов життя населення незалежно від місця проживання 17 вересня 2013 року

1.    Організація та проведення спільних соціальних інспектувань сімей із дітьми спільно з педагогами шкіл району.
У вересні 2013 року фахівцями із соціальної роботи РЦСССДМ складені та затверджені графіки спільних соціальних інспектувань сімей із дітьми спільно з педагогами шкіл району.
Протягом вересня-жовтня 2013 року фахівці спільно із вчителями, класними керівниками та соціальними педагогами було відвідали 125 сімей, в яких виховується 155 дітей шкільного віку. За результатами інспектування 17 сімей взяті на облік як сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, 4 з них – під соціальний супровід.
Усього в школах району навчається 3837 дітей, тому сьогодні стоїть завдання активізувати цю спільну роботу, особливо на територіях Станично-Луганської та Петрівської селищних, Валуйської сільської ради.

3. Взаємодія із суб’єктами соціальної роботи.
На всіх територіях налагоджена співпраця із сільськими радами та закладами освіти.
Протягом 10 місяців 2013 від закладів охорони здоров’я до центру надійшло 94 повідомлення щодо сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, від УСЗН – 87 повідомлень, від ССД – 35 повідомлень, від сільських та селищних рад – 74 повідомлення, за результатами яких були проведені соціальні інспектування сімей.
У 2013 році дещо покращилась взаємодія із органами внутрішніх справ, спільно із дільничними інспекторами міліції були здійснені соціальні інспектування 44 сімей, в тому числі 27, в які повернулися звільнені з місць позбавлення волі. У той же час ще не вдалося налагодити співпрацю фахівців із соціальної роботи РЦСССДМ з дільничним інспекторами міліції на території В-Богданівської, К-Талівської та Чугинської сільських рад.
Сьогодні стоїть завдання більш тісної співпраці із органами внутрішніх справ, один з напрямків якої – це попередження насильства в сім’ї, проведення профілактичної роботи за місцем проживання сімей з дітьми.

Директор РЦСССДМ                                                          О.В.Сердечна


Про роботу Станично-Луганського РЦСССДМ щодо реалізації Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року та захист прав дітей за 10 місяців 2013 року

Протягом 2013 року під соціальним супроводом спеціалістів і  фахівців Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді перебувало 420 сімей, в яких виховується 903 дитини, яким протягом 2013 року було надано 22197 індивідуальних послуг, та 38 осіб, які отримали 1496 індивідуальних послуг. У тому числі під соціальним супроводом перебувало 7 осіб з числа дітей-сиріт, яким надана 229 індивідуальних послуг з вирішення проблем адаптації в новому середовищі, соціально-побутових проблем та працевлаштуванні. Особи з числа дітей-сиріт Абраменко Т.(смт. Станиця Луганська), Гончаров К.(с.Гарасимівка), Бойко С.(с. В-Чернігівка) отримали житло.
Під соціальним супроводом фахівців із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ знаходиться 3 сім'ї, які мають намір поновити свої батьківські права. У 2013 році членам цих сімей було надано 169 індивідуальних соціальних послуг, в т.ч. 23 – з питання поновлення батьківських прав. За сприянням фахівців і спеціалістів РЦСССДМ батьки 1 сім'ї пройшли лікування від алкогольної залежності, були оформлені виплати на новонароджену дитину, 2 сім'ї зробили в будинках косметичний ремонт.
У лютому 2013 року під соціальний супровід взята 1 сім'я, в якій дитина була відібрана без позбавлення батьківських прав. Протягом 2013 року члени цієї родини отримали 36 індивідуальних послуг, батьки пройшли лікування від алкогольної залежності, в будинку було зроблено ремонт, надана адресна гуманітарна допомога речами та продуктовими наборами.
Під соціальним супроводом протягом 2013 року перебуває 22 опікунські сім’ї, членам яких надано 2674  індивідуальні послуги, 4 прийомні сім’ї, члени яких отримали 849 соціальних послуг та 2 будинку сімейного типу, членам якого надано 591 індивідуальна послуга.
У 2013 році до РЦСССДМ звернулося 3 родини і 2 особи з питань створення прийомної сім’ї. На даний час документи для проведення навчання 1 сім’ї передані до Луганського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Навчання заплановано на листопад 2013 року.
У червні 2013 року під соціальний супровід РЦСССДМ було взято 38 сімей, які мешкають на території району, 44 дитини з яких навчалося в 2012-2013 навчальному році в інтернатах Луганської області. Результатом соціального супроводу стало те, що 5 дітей з 01.09.2013 року були зараховані на навчання до загальноосвітніх шкіл за місцем проживання, 37 дітей – до спеціалізованих інтернатів за станом здоров’я. 2 дітей зараховані до інтернатів за заявою батьків без отримання висновку про доцільність перебування дитини в інтернаті.
Станом на 30.10.2013р. до штатного розкладу введено 23 штатні одиниці фахівців із соціальної роботи, наявні 2 вакансії.
Із 21-го фахівця мають освіту: повну вищу (спеціаліст, магістр)– 16, базову вищу (бакалавр) – 4, професійно-технічну – 1.
За спеціальністю: спеціаліст із соціальної роботи – 1, психолог – 2, педагог – 8, юрист – 1, соціолог – 1, бухгалтер – економіст – 5, інші – 3, які  в 2013 році вступили до Інституту післядипломної освіти Луганського державного університету ім. Т.Г.Шевченка для отримання другої вищої освіти за спеціальністю «соціальна робота».
Для підвищення професійної компетентності фахівців із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ за період з червня 2012 року по 30.10.2013 року проведено 14 тренінгів і 13 семінарів з актуальних питань соціальної роботи з сім’ями з дітьми, соціального супроводу сімей, які опинилися в СЖО. На останніх 4-х семінарах про організацію соціальної роботи в територіальних громадах звітували фахівці із соціальної роботи, які здійснюють роботу на територіях К-Талівської, Н-Теплівської, Вільхівської, Передільської, В-Чернігівської, В-Богданівської, Талівської сільських рад.
Для забезпечення інформування громадськості про види соціальних послуг, які надаються суб’єктами соціальної роботи з сім’ями з дітьми у засобах масової інформації Станично-Луганського району за 10 місяців 2013 року вміщено 183 матеріали щодо соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ (в т.ч. на сторінках районної газети «Время» - 13, у передачах районного радіомовлення – 60, на сайті Станично-Луганської райдержадміністрації – 74, на сайті Луганської облдержадміністрації – 1, на блогу Луганського обласного центру СССДМ – 3, на блогу Станично-Луганського РСССДМ – 34).

Директор РЦСССДМ                                                 О.В.Сердечна


Социально-опасное положение детей:
 профилактика, правовая и социальная защита

Социальные инициативы Президента Украины в отношении детей предусматривают и защиту их прав, обеспечение их полноценного развития. А это проблема национального значения, которая должна рассматриваться и решаться в разных аспектах.
 Один из аспектов - вопрос социальной защиты детей и предотвращения детской безнадзорности и беспризорности, профилактика преступлений и правонарушений среди детей. Этот вопрос обговаривали на аппаратном совещании под председательством  головы райгосадминистрации 21 октября 2013 года.
Согласно Закону Украины «Об органах и службах по делам детей и специальных учреждениях для детей» одной из основных задач службы по делам детей районной государственной администрации является реализация государственной политики по вопросам социальной защиты детей и предотвращения детской безнадзорности и беспризорности, профилактика преступлений и правонарушений среди детей в районе.
Службой по делам детей райгосадминистрации в течение 2013 года совместно с сектором криминальной милиции по делам детей Станично - Луганского РО ГУМВД на основании плана оперативно - профилактических операций (рейдов) по предотвращению правонарушений, безнадзорности и беспризорности среди несовершеннолетних было проведено 46 рейдов (в 2012 году - 35 рейдов). Были посещены семьи, где воспитываются малолетние и несовершеннолетние дети, обследованы жилищно-бытовые условия этих семей, родители ознакомлены с обязанностями по воспитанию, обучению, содержанию и развитию детей. Это : - 20 рейдов «Семья » - посещено 69 семей, в которых проживает 153 ребенка. - 20 рейдов «Дети улиц» и 5 рейдов «Вокзал» с целью выявления детей, которые бродяжничают, попрошайничают, оставляют место постоянного жительства и учебы. При проведении рейдов детей, которые попрошайничают, бродяжничают или находятся без присмотра взрослых не обнаружено.
В местах концентрации молодежи службой по делам детей совместно с сотрудниками сектором криминальной милиции по делам детей Станично - Луганского РО ГУМВД в течение отчетного периода проведены рейды « Досуг». Во время проведения рейдов было выявлено 6 фактов нарушения законодательства по продаже пива и табачных изделий несовершеннолетним.
 Одной из мер преодоления детской беспризорности и безнадзорности является получение образования детьми, которые не учатся долгое время или не учились вообще.
Службой по делам детей в сентябре 2013 года был проведен рейд «Урок » с целью своевременного выявления детей, которые не приступили к обучению, для обеспечения прав детей на образование, оказание социальной помощи детям, которые оказались в сложных жизненных обстоятельствах. Все ученики общеобразовательных школ района приступили к обучению.
Разработан график осуществления контроля над соблюдением Закона Украины «Об образовании» по организации воспитательной работы в учебных заведениях района по профилактике правонарушений среди несовершеннолетних. Согласно вышеуказанному графику были проведены проверки воспитательной работы и работы, направленной на преодоление негативных явлений в коллективе, беспризорности.
За 2012-2013 учебный год было проверено 12 школ района. По результатам проверок был сделан анализ и выявлены недостатки работы в данном направлении Тепловской, Нижнеольховской, Герасимовской школах, Таловского НВК.
С начала учебного года проверено 2 школы: Станично-Луганская ООШ №1, Станично-Луганская ООШ №2, Новокондрашевская ООШ
Проведен семинар - совещание по совершенствованию организации воспитательной работы в учебных заведениях района по профилактике правонарушений среди несовершеннолетних, негативных явлений в коллективе, беспризорности и безнадзорности. В семинарах приняли участие социальные педагоги, общественные инспекторы по охране детства школ района и специалисты по социальной работе РЦСССДМ.
В учебных заведениях Станично - Луганского района на 2013-2014 учебный год службой по делам детей, Станично - Луганским районным центром социальных служб для семьи, детей и молодежи, сектором криминальной милиции по делам детей Станично - Луганского РО ГУМВД Украины в Луганской области, Станично - Луганским подразделением Лутугинского межрайонного отдела уголовно - исполнительной инспекции запланировано проведение совместных лекций на правовую и социальную тематику.
11.09.2013 года в Петровский СШ № 1 , Петровский СШ № 2 и Нижнетепловской СШ были проведены лекции, беседы и тренинги с учащимися 9-11 классов об особенностях правовой ответственности среди несовершеннолетних, влияние алкогольных напитков, наркотических веществ и табачных изделий на детей. Лекции были проведены оперуполномоченным СКМДД Станично - Луганского РО ГУМВД Украины в Луганской области, главным специалистом службы по делам детей Станично-Луганского подразделения Лутугинского межрайонного отдела уголовно - исполнительной инспекции.
В ходе работы были использованы наглядные видеоматериалы. Учащимся школ был представлен фильм об ответственности несовершеннолетних. Старшеклассники ознакомлены с правовой ответственностью и особенностями Административной ответственности несовершеннолетних.
С 14 октября 2013 года в общеобразовательных учреждениях района проводилась неделя правовых знаний. Службой проведены лекции на правовую тематику для учащихся 7-11 классов в Станично-Луганской ООШ №1, Станично-Луганской СШ№2, Красноталовской СШ, Кондрашевской СШ.
Совместно с подразделением Лутугинского межрайонного отдела уголовно - исполнительной инспекции разработаны совместные мероприятия по профилактической работе с несовершеннолетними, которые освобождены от отбывания наказания с исправительным сроком. Обследованы условия проживания несовершеннолетнего К., 29.07.1996 года рождения, проживающего на территории Передельского сельского совета. С подростком и с его родителями проведена профилактическая беседа с целью предотвращения правонарушений в будущем. По словам родителей, проблем в воспитании несовершеннолетнего сейчас не возникает.
…В настоящее время проблема детской беспризорности остается одной из важнейших нашего общества и государства. Первым шагом в решении практических задач по борьбе с беспризорностью несовершеннолетних является оперативное выявление такой категории детей, что является непосредственной задачей специалистов по социальной работе РЦСССДМ.

Начальник службы 
по делам детей райгосадминистрации                                                И.В.Костан

Анатолий Ивченко: Введение института участковых социальных работников в разы увеличило эффективность деятельности социальных служб

«С введением института участковых социальных работников мы видим, что эффективность работы государственной системы предоставления социальных услуг увеличилась в разы», − об этом заявил заместитель председателя Луганской облгосадминистрации Анатолий Ивченко. Под его руководством в облгосадминистрации состоялся Круглый стол по вопросам усовершенствования модели организации деятельности специалистов по соцработе. В работе Круглого стола приняли участие руководители Центров социальных служб для семьи, детей и молодежи городов и районов Луганской области, представители местных органов власти, смежных социальных служб, сами социальные работники, готовые поделиться опытом своей работы с коллегами.
Как отметил Анатолий Ивченко, по поручению Президента Украины в 2012 году было дополнительно введено 12 тыс. специалистов по социальной работе в штаты ЦСССДМ по всей Украине. На Луганщине в работу включились 516 новых соцработников. «По сути – это участковые соцработники, каждый из которых ведет по 16-18 семей. Именно они – основные реализаторы социальной политики по поддержке наиболее незащищенных категорий населения, проблемных семей с детьми. Они первыми узнают о бедах и проблемах семей и являются связующим звеном между людьми и госструктурами, оказывающими различные социальные услуги», − отметил Анатолий Ивченко. Он предложил подвести итоги года работы новой модели оказания соцуслуг и поделиться опытом работы соцработников в разных городах и районах Луганской области.
Как отметила директор Луганского областного ЦСССДМ Ирина Еременко, ранее Центры социальных служб оказывали услуги в основном по месту их расположения – в городах и райцентрах. С введением по инициативе Главы государства штата социальных работников, услуги могут получить жители самых отдаленных сел и поселков, для этого им не надо самим обращаться в ЦСССДМ. Участковые соцработники приходят в каждую семью, интересуются проблемами и оказывают необходимую социальную помощь. «Вся работа направлена на ранее выявление проблемных семей своевременное предоставление им поддержки, на соблюдение интересов детей, которые должны воспитываться в условиях благополучной семьи», − подчеркнула Ирина Еременко.
По ее словам, за год показатели по раннему выявлению проблемных семей и предоставлению соцуслуг на Луганщине выросли в 10-16 раз. Лучшими в этой работе стали Троицкий район и г. Красный Луч.
Ирина Еременко рассказала об алгоритме работы соцработников и назвала критерии ее эффективности. Среди них укрепление семей, снижение числа детей, изъятых из родных семей, уменьшение числа воспитанников интернатов и сокращение случаев лишения родительских прав.
Так, в Станично-Луганском районе специалистами по социальной работе за год проинспектировано более 3 тыс. семей (ранее – не более 100-150 семей в год). В результате выявлено порядка 600 семей, оказавшихся в сложных жизненных обстоятельствах, из них 396 сейчас находятся под социальным сопровождением. Соцработники выясняют потребности каждого из членов семьи, оказывают помощь в решении самых различных вопросов. Так, 75 взрослым помогли в оформлении документов, 18-ти – в регистрации по месту жительства, 26-ти родителям – в трудоустройстве, 18 детей устроены на учебу. Социальные службы помоги провести ремонт жилья 136 малоимущим семьям, еще нескольким заготовить топливо на зиму. Оказывается денежная помощь, помощь вещами, продуктами питания. Для этого соцработники привлекают средства местных громад – сел и поселков, частных предпринимателей, общественных организаций.
Особое внимание в Станично-Луганском районе уделили семьям, где воспитываются дети-инвалиды. После того, как соцработники посетили 175 таких семей, 18 детей-инвалидов были направлены в центр реабилитации, пятеро – на лечение, также были предоставлены индивидуальные средства реабилитации, гуманитарная помощь. Также вместе со школьными педагогами ведется инспектирование сельских семей, где есть дети-школьники.

Результаты работы социальных работников в каждом населенном пункте рассматриваются на специальных семинарах, которые являются одновременно формой контроля эффективности их работы и способом обмена опытом.




Відбулось засідання апаратної наради

16 вересня о 8.00 в Станично-Луганській районній державній адміністрації відбулось засідання апаратної наради на чолі з головою райдержадміністрації  Г.І.Черноусовим.
З питання «Про здійснення соціальної роботи із сім’ями з дітьми та молоддю на території Станично-Луганського району за період з початку 2013 року» виступила директор Станично-Луганського РЦСССДМ О.В.Сердечна:
- У 2013 році від суб’єктів соціальної роботи до центру надійшли повідомлення про 886 сімей (1433 дитини), які опинилися в складних життєвих обставинах (за 2012 рік –888 сімей/1553 дітей).
За 8 місяців 2013 року здійснено 1482 соціальних інспектування, 297 сімей/552 дитини взято на облік сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Соціальним супроводом Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом 8 місяців 2013 року охоплено 395 сімей/847 дітей, що належать до категорії тих, які опинилися у складних життєвих обставинах (за 2012 рік – 214 сімей/486 дітей). Із позитивним результатом завершено соціальний супровід 178 сімей (97,6%), 6 сімей зняті з соціального супроводу в зв’язку зі зміною місця проживання; під соціальним супроводом залишається 211 сімей/418 дітей.
У 2013 році серед охоплених супроводом сімей переважає проблема малозабезпеченості та відсутності документів.
За звітний період 2013 року соціальним супроводом охоплені 2 сім’ї (2 дитини) через існування в них проблеми насильства або реальної загрози його вчинення. 5 отримувачам соціальних послуг центру – членам родин, в яких було вчинено насильство стосовно членів сімей, надано 235 індивідуальних послуг.
При пологовому відділенні районного територіально-медичного об’єднання з метою профілактики раннього соціального сирітства, попередження відмов від новонароджених функціонує консультаційний пункт центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Протягом 8 місяців 2013 року 208 майбутніх породіль і молодих матерів отримали 375 індивідуальних консультацій щодо формування відповідального батьківства, попередження відмов від новонародженої дитини, вирішення соціально-побутових проблем. Проведено 38 бесід, тренінгів для підвищення виховного потенціалу батьків для 410 осіб.
Індивідуальні послуги центру отримали 8 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким протягом звітного періоду  надано 163 індивідуальні послуги, у результаті яких: оформлено (відновлено) документів 1 особі;1 особа зареєстрована за місцем постійного проживання; вирішено житлово-побутові умови проживання 5 осіб; налагоджено соціальні зв’язки у 8 родинах; влаштовано на навчання 1 особу; працевлаштовано 2 особи; отримали гуманітарну допомогу одягом, взуттям, продуктовими наборами 2 особи.
У результаті соціальної роботи із 167 дітьми, позбавленими батьківського піклування, які проживають в опікунських сім’ях: 5 особам відновлені документи; у 15 родинах вирішені житлово-побутові проблеми; 10 дітей влаштовані на навчання; 11 отримали допомогу у лікуванні, догляді; 19 осіб отримали гуманітарну допомогу (одяг, взуття, продуктові набори).
Фахівці із соціальної роботи протягом 8 місяців 2013 року здійснили  соціальне інспектування сімей, в яких, за даними Станично-Луганського управління соціального захисту населення, виховуються діти-інваліди (були відвідані 143 сім’ї, в яких виховується 147 дітей-інвалідів) з метою з’ясування, чи всі батьки виконують програми індивідуальної реабілітації дитини-інваліда. 42 сім’ї, в яких виховується 67 дітей, що мають проблему інвалідності, були взяті на облік сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, 11 сімей, в яких виховується 22 дитини, були взяті під соціальний супровід РЦСССДМ.
45 особам віком до 18 років, які мають проблему інвалідності, було надано 349 індивідуальних консультацій з вирішення проблем здоров’я, виконання плану індивідуальної реабілітації, спілкування дітей з однолітками і батьками тощо.
У результаті роботи 4 дітей залучені до реабілітаційних програм, 5 родин отримали допомогу одягом, взуттям, продуктовими наборами, у 12 родинах покращені житлово-побутові умови. Загалом надано 555 індивідуальних послуг з вирішення проблем адаптації в соціумі, налагодженню спілкуванню з однолітками і дорослими, здоров’я та захисту прав дитини.
Під соціальним супроводженням центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом 8 місяців 2013 року перебувало 5 прийомних сімей, в яких виховується 8 прийомних дітей, та 1 дитячий будинок сімейного типу, у якому виховується 8 дітей-вихованців. У ході соціального супроводження спеціалістами центру були надані індивідуальні консультації батьку-вихователю і прийомним батькам з питань виховання та розвитку дітей, адаптації прийомних дітей, функціонування прийомних сімей та ДБСТ. За 8 місяців 2013 року 1 прийомну сім’ю було поповнено 1 прийомною дитиною, 2 дітей було влаштовано на виховання до ДБСТ. Ведеться робота щодо створення 2 нових прийомних сімей.
РЦСССДМ проводить у сім’ях, серед дітей та молоді за місцем проживання інформаційно-просвітницьку роботу, спрямовану на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя шляхом поширення соціальної реклами і проведення консультацій.
Протягом 8 місяців 2013 року здійснено 28 виїздів мобільного консультпункту соціальної роботи до 12 населених пунктів району, під час яких проведено 126 групових заходів (тренінги, семінари, лекції) для учнів 5-11 класів шкіл району та дітей, які відпочивали в оздоровчих центрах, щодо попередження розповсюдження ВІЛ/СНІДу і хвороб, що передаються статевим шляхом, подоланню різноманітних залежностей, дотриманню прав дитини для та інше.
Проведено 8 занять з психологічної підготовки співробітників Державної прикордонної служби у с. Красна Талівка та 1 заняття із співробітниками відділу прикордонної служби «Станично-Луганське» з питань вміння володіти собою в напружених ситуаціях, подолання конфліктів, які виникають під час виконання службових обов’язків, методів запобігання професійної деформації, розвитку рівня комунікативної компетентності, впливу темпераменту на поведінку людини.
Соціальна робота із дітьми та молоддю, засудженими до покарань без позбавлення волі та які повернулися з місць позбавлення волі, здійснюється Станично-Луганським РЦСССДМ спільно із Лутугінським міжрайвідділом кримінально-виконавчої інспекції УДДУПВ.
Протягом 8 місяців 2013 року до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді звернулася 51 особа, засуджена до альтернативних видів покарань (з них: 9 неповнолітніх та 42 особи віком від 18 до 35 років). Вони отримали  індивідуальні консультації з попередження рецидиву скоєння злочинів, відновлення паспортів, отримання реєстрації за місцем постійного проживання, працевлаштування. Проведено круглий стіл з проблем профілактики захворюваності на ВІЛ/СНІД із засудженими без відбування покарання в місцях позбавлення волі та звільненими з місць позбавлення волі. Здійснено соціальне інспектування 27 осіб, звільнених з місць позбавлення волі, запропонована допомога у працевлаштуванні.
Протягом 8 місяців 2013 року під соціальним супроводом фахівців із соціальної роботи перебували 2 сім’ї/4 дитини з проблемою засудженості; соціальний супровід зазначених сімей був припинений у зв’язку з вирішенням основних проблем сім’ї.
За 8 місяців 2013 року в засобах масової інформації було вміщено 119 матеріалів щодо різноманітних напрямків діяльності центру, в т.ч. в районній газеті – 8, в передачах районного радіомовлення – 48, на сайті Станично-Луганської райдержадміністрації – 40, на сайті Станично-Луганського РЦСССДМ – 20, на сайті Луганського обласного ЦСССДМ - 3.

В.о. начальника відділу організаційно-кадрової роботи

апарату райдержадміністрації                                             Л.О.ФІЛАТОВА





Про виконання розпорядження голови Луганської облдержадміністрації від 20.02.2013р. №192 «Про реалізацію Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року та захист прав дітей у Луганській області» станом на 10.04.2013 року

Станом на 10.04.2013 року під соціальним супроводом спеціалістів і  фахівців Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді знаходиться 202 сім'ї, в яких виховується 440 дітей, яким протягом 2013 року було надано 5966 індивідуальних послуг, та 13 осіб, які отримали 290 індивідуальних послуг. У тому числі під соціальним супроводом перебувають 2 особи з числа дітей-сиріт, яким надана 31 індивідуальна послуга з вирішення проблем адаптації в новому середовищі, соціально-побутових проблем та працевлаштуванні. 1 особі надана адресна допомога дровами.

Під соціальним супроводом фахівців із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ знаходиться 2 сім'ї, які мають намір звернутися до суду з позовом про поновлення своїх батьківських прав. У 2013 році членам цих сімей було надано 65 індивідуальних соціальних послуг, в т.ч. 7 – з питання поновлення батьківських прав. 1 сім'я пройшла лікування від алкогольної залежності, за сприянням фахівців були оформлені виплати на новонароджену дитину, 2 сім'ї зробили в будинках косметичний ремонт.

У лютому 2013 року під соціальний супровід взята 1 сім'я, в якій дитина була відібрана без позбавлення батьківських прав. Протягом 2013 року члени цієї родини отримали 36 індивідуальних послуг, батьки пройшли лікування від алкогольної залежності, в будинку було зроблено ремонт, надана адресна гуманітарна допомога речами та продуктовими наборами.

Під соціальним супроводом перебуває 14 опікунських сімей, членам яких надано 339  індивідуальних послуг, 5 прийомних сімей, члени яких отримали 246 соціальних послуг та 1 будинок сімейного типу, членам якого надано 173 індивідуальні послуги.

Фахівцями із соціальної роботи і спеціалістами Станично-Луганського районного центру соціальних служб проведені соціальні інспектування 46 сімей, в яких виховується 55 дітей, які перебувають в інтернатних закладах. Результати соціальних інспектувань показали, що 17 дітей можуть бути повернені в сім'ю без перешкод, 5 дітей з 3 сімей – за умов поліпшення житлово-побутових умов, для чого в березні 2013 року ці сім'ї були взяті фахівцями із соціальної роботи під соціальний супровід, повернення 23 дітей до сімей неможливо з медичних причин. Також під час здійснення соціальних інспектувань виявлено, що 3 дітей в зазначених закладах не навчаються, батьки 7 дітей за вказаними адресами не мешкають або виїхали у невідомому напрямку, на телефонні дзвінки не відповідають.

Для забезпечення інформування громадськості про види соціальних послуг, які надаються суб’єктами соціальної роботи з сім’ями з дітьми у засобах масової інформації Станично-Луганського району за 1 квартал вміщено 35 матеріалів щодо соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ (в т.ч. на районному радіомовленні – 20, на сайті Станично-Луганської райдержадміністрації – 12, на сторінках районної газети «Время» - 3).

О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ 
             
Щодо роботи Станично-Луганського РЦСССДМ з попередження правопорушень, бездоглядності та шкідливих звичок серед дітей і молоді у 2012році -1 кварталі 2013 року
Згідно із Положенням про Станично-Луганський РЦСССДМ, Центр проводить інформаціно-просвітницьку роботу, направлену на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя через розповсюдження соціальної реклами і проведення консультацій. 
У 2012 році проведено 23 виїзди Мобільного консультпункту до 12 населених пунктів району, під час яких 589 учнів 5-11 класів стали учасниками 34 групових заходів з профілактики розповсюдження соціально-небезпечних явищ, формування навичок позитивної поведінки, в тому числі:
- 2 заходи  з попередження вживання алкоголю для 35 учасників;
- 32 заходів з профілактики наркоманії для 554 учасників.
Протягом січня-березня 2013 року проведено 6 виїздів Мобільного консультпункту до 4 населених пунктів району, під час яких 193 учня 7-11 класів стали учасниками 10 тренінгів, в т.ч. 93 учня – 5 тренінгів з профілактики наркоманії, 43 учня – 2 тренінгів з профілактики тютюнопаління і 57 учнів – 3 тренінгів з попередження вживання алкоголю.
Центр провів інформаційно-просвітницьку роботу в 414 сім’ях, які поставлені на облік сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах.  Членам цих сімей  надано в 2012 році 643 індивідуальні консультації, в січні-березні 2013 року – 668 консультацій щодо зменшення шкоди та формування соціальної поведінки.
Також РЦСССДМ проводить профілактику негативних явищ серед підлітків і молоді, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі та які повернулися із місць позбавлення волі, спільно із Лутугінським міжрайвідділом кримінально-виконавчої інспекції УДДУПВ.
У 2012 році 89 молодих осіб, які перебувають на обліку в Лутугінському міжрайвідділі кримінально-виконавчої інспекції УДДУПВ, звернулися за наданням соціальних послуг до Центру. Їм було надано 129 індивідуальних консультацій, з яких 41- з профілактики алкогольного залежності, 56 - профілактики наркотичної залежності, 32- профілактики  тютюнопаління. У січні - березні 2013 року працівники РЦСССДМ надали індивідуальні послуги 16 клієнтам цієї категорії, з них 5 – з проблеми алкогольної залежності, 13 - з проблеми наркотичної залежності, 2 - тютюнопаління.
О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ

Щодо надання Станично-Луганським РЦСССДМ соціальних послуг дітям з особливими потребами та їх родинам
На районному обліку сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, у 2012 році і 1 кварталі 2013 року з проблемою інвалідності  перебувало 26 сімей, в яких виховується 34 неповнолітні  особи, з яких 5 сімей(13 дітей) у 2012 році  були зняті з обліку у зв’язку з покращенням внутрішньо сімейних стосунків або досягненням дітьми повноліття, 1 сім’я(1 дитина) - у зв’язку із зміною місця проживання.
У 2012 році під соціальним супроводом РЦСССДМ перебувало 12 сімей даної категорії(20 дітей), з них 1 сім’я(1 дитина) була знята з-під соціального супроводу  у зв’язку із зміною місця проживання. Членам цих сімей було надано 336 соціальних послуг, в т.ч. у 2012 році – 149 , у січні 2013 - 187 індивідуальних послуг з вирішення проблем здоров’я, залучення  дітей з особливими потребами до реабілітаційних програмах,  вирішення житлово-побутових проблем, інформаційні послуги з  питань оформлення документів, спілкування з однолітками та між членами сім’ї, соціальної адаптації дітей та осіб з функціональними обмеженнями в суспільстві.  Станом на 25.01.2013 під соціальним супроводом перебуває 11 сімей, в яких виховується 19 дітей з функціональними потребами.
О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ

Щодо здійснення Станично-Луганським РЦСССДМ соціального патронажу та роботи з неповнолітніми, які вчинили злочини та правопорушення
За період з 01.01.2011 по 28.02.2013 РЦСССДМ  отримав від Лутугінського міжрайвідділу кримінально-виконавчої інспекції УДДУПВП 13 повідомлень про постановку на облік неповнолітніх, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі (в т.ч. у 2011 році – 1, в 2012 році - 10, за 2 місяці 2013 року - 2).
На обліку сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, з проблемою засудженості перебувало у  2011 році 7 сімей, в яких злочини та правопорушення скоїли 7 неповнолітніх. Усі ці сім’ї  перебували під соціальним супроводом РЦСССДМ, в ході якого їх членам  надано 234 індивідуальні  послуги (з них – 95 послуг неповнолітнім особам вказаної категорії), у тому числі з проблем попередження рецидиву злочину, формування відповідального ставлення до батьківства, профілактики шкідливих звичок, спілкування з однолітками в учнівських колективах, відновлення соціальних зв’язків. Крім того, була надана допомога  у відновленні втраченого паспорту та працевлаштуванні 1 неповнолітньому, отриманні свідоцтва про народження та надання гуманітарної допомоги речами та продуктами 1 неповнолітньому.
На обліку сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, з проблемою засудженості у  2012 році перебувало 8 сімей, в яких злочини та правопорушення скоїли 10 неповнолітніх. Їм було надано 122 індивідуальні послуги:  4 отримали  41 соціальну послугу з проблем зайнятості, формування здорового способу життя, попередження рецидиву злочину без взяття під соціальний супровід. 5 сімей, в яких проживають 6 неповнолітніх даної категорії,  перебували під соціальним супроводом РЦСССДМ і отримали  81 індивідуальну послугу з проблем попередження рецидиву злочину, попередження розповсюдження негативних явищ, відновлення соціальних зв’язків, подоланню складних стосунків з однолітками і членами сімей, навчання в школі.
У січні-березні 2013 року на обліку сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, з проблемою засудженості перебувало 7 сімей, в яких злочини та правопорушення скоїли 8 неповнолітніх. З них 3  сім’ї, в яких виховується 4 дітей, перебувають під соціальним супроводом РЦСССДМ. Членам цих сімей надано 46 індивідуальних послуг  щодо формування здорового способу життя, спілкування у колективах  та між членами сім’ї, навчання у школі та зайнятості у вільний час.
О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ
 


Соціальна робота, здійснена Станично-Луганським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у 2012 році

Станично-Луганський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді є спеціальним закладом, що забезпечує організацію та проведення у відповідній територіальній громаді соціальної роботи із соціально незахищеними категоріями сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
У 2012 році від суб’єктів соціальної роботи до центру надійшли повідомлення про 888 сімей (1553 дітей), які опинилися в складних життєвих обставинах (у 2011 році – 94 сім̓ї/201 дитина).
За 2012 рік здійснено 1159 соціальних інспектувань, проведено 15 засідань дорадчого органу, 298 сімей/645 дітей взято на облік до банку даних сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Соціальним супроводом Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом 2012 року охоплено 214 сімей/486 дітей, що належать до категорії тих, які опинилися у  складних життєвих обставинах(в 2011 році – 17 сімей/30 дітей). Із позитивним результатом завершено соціальний супровід в 2011 році – 17 сімей (100%) , в 2012 році - 13 сімей(86,7%), 1 сім’я знята з соціального супроводу в зв’язку зі зміною місця проживання, 1 сім’я – в зв’язку із вилученням дітей; під соціальним супроводом залишається 199 сімей/453 дітей.
Якщо у 2011 році серед охоплених супроводом сімей переважала проблема засудженості членів сімей і складних стосунків, то в 2012 році переважна більшість сімей, що потребували соціального супроводу, мали потребу вирішення проблем малозабезпеченості та відсутності документів.
Протягом 2012 року відбувалося реформування системи ЦСССДМ. На виконання соціальних ініціатив Президента України до структури центру було введено 23 посади фахівців із соціальної роботи, основне завдання яких - участь у реалізації державної соціальної політики в 18 сільських і селищних громадах району шляхом здійснення соціальної роботи з вразливими категоріями дітей та сім’ями з дітьми й надання їм соціальних послуг. За 2012 рік фахівці із соціальної роботи РЦСССДМ здійснили соціальне інспектування понад 1000 сімей з дітьми, з них 900 – вперше виявлених. Під соціальним супроводом фахівців із соціальної роботи перебувала 201 сім’я, в яких виховується 462 дитини.
Попередження насильства в сім’ї. У 2012 році соціальним супроводом охоплена 1 сім’я (1 дитина) через існування  в них проблеми насильства або реальної загрози його вчинення. 5 отримувачам соціальних послуг центру – членам родин, в яких було вчинено насильство стосовно членів сімей, надано 92 індивідуальні послуги.
Соціальна робота з жінками, які виявили намір відмовитися від новонародженої дитини. При пологовому відділенні районного територіально-медичного об’єднання з метою профілактики раннього соціального сирітства, попередження відмов від новонароджених функціонує консультаційний пункт центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Протягом 2012 року із пологового відділення РТМО надійшло 1 повідомлення щодо жінки, яка виявила намір відмовитися від новонародженої дитини, їй надано 42 індивідуальні послуги. У результаті проведеної медичними і соціальними працівниками роботи дитина залишилася в біологічній сім’ї, продовжує нормально розвиватися.
Соціальна робота з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування.  Індивідуальні послуги центру отримали 10 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким протягом року надано 105 індивідуальні послуги, у результаті яких:
-         оформлено (відновлено) документів 1 особі;
-         вирішено житлово-побутові умови проживання 1 особі;
-         налагоджено соціальні зв’язки у 4 родинах;
-         влаштовано на навчання 1 особу;
-         працевлаштовано 1 особу;
-         отримали допомогу одягом, взуттям, продуктовими наборами 2 особи.
У результаті соціальної роботи зі 123 дітьми, позбавленими батьківського піклування, які проживають в опікунських сім’ях:
-         7 особам відновлені документи;
-         1 дитина отримала реєстрацію;
-         у 7 родинах вирішені житлово-побутові проблеми;
-         3 дитини влаштовано на навчання;
-         5 отримали допомогу у лікуванні, догляді;
-         12 осіб отримали гуманітарну допомогу (одяг, взуття, продуктові набори).
Соціальна робота з дітьми та молоддю, які мають функціональні обмеження. За 2012 рік за послугами до центру звернулося 23 сім’ї, члени яких мають проблеми функціональних обмежень. 13 сімей/22 дитини були взяті фахівцями центру під соціальний супровід.
У результаті роботи у 6 родинах вирішені житлово-побутові умови, загалом надано 115 індивідуальних послуг з вирішення проблем адаптації в соціумі, налагодженню спілкуванню з однолітками і дорослими, здоров’я та захисту прав дитини.
РЦСССДМ сприяє розвитку та підтримці сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
За 2012 рік з питань створення прийомних сімей до Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді звернулось 3 сім’ї і 1особа; створено 3 прийомних сім’ї.
         Під соціальним супроводженням центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом 2012 року перебувало 6 прийомних сімей, в яких виховується 12 прийомних дітей, та 1 дитячий будинок сімейного типу, у якому виховується 7 дітей-вихованців. У ході соціального супроводження спеціалістами центру було надано 1134 індивідуальні послуги з питань виховання та розвитку дітей, адаптації прийомних дітей, функціонування прийомних сімей та ДБСТ. Припинено соціальне супроводження 1 прийомної сім̓ї, з якої була виведена 1 прийомна дитина через досягнення повноліття, та взято під соціальний супровід 2 новостворені прийомні сім̓ї(2 дітей) і 1 дитина, влаштована до прийомної сім̓ї, яка була створена раніше.
РЦСССДМ проводить у сім'ях, серед дітей та молоді за місцем проживання інформаційно-просвітницьку роботу, спрямовану на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя шляхом поширення соціальної реклами і проведення консультацій.
Протягом 2012 року здійснено 23 виїзди мобільного консультпункту соціальної роботи до 12 населених пунктів району, під час яких проведено 122 групових заходи (тренінги, семінари, лекції) щодо попередження розповсюдження ВІЛ/СНІДу і хвороб, що передаються статевим шляхом, подоланню різноманітних залежностей, дотриманню прав дитини для 2105 учасників – учнів 1-11 класів шкіл району.
Також проведена інформаційно-просвітницька робота в сім’ях, які взяті на облік до районного банку даних сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. 215 батьків з цих сімей мають шкідливі звички. З ними проведено 291 індивідуальну консультацію щодо зменшення шкоди від залежностей і формування соціальної поведінки. Серед учасників усіх заходів, які проводив РЦСССДМ у 2012 році, розповсюджено 120 примірників буклетів, плакатів, листівок з формування здорового способу життя.
Проведено 4 заняття з психологічної підготовки щодо попередження розвитку негативних психоемоційних станів та суїцидальної поведінки, розв’язання сімейних конфліктів, вплив сімейного мікроклімату на якість виконання службовцями своїх обов'язків співробітників Державної прикордонної служби у с. Красна Талівка.
Соціальна робота із дітьми та молоддю, засудженими до покарань без позбавлення волі та які повернулися з місць позбавлення волі, здійснюється Станично-Луганським РЦСССДМ спільно із Лутугінським міжрайвідділом кримінально-виконавчої інспекції УДДУПВ.
Протягом 2012 року до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді звернулося  89 осіб, засуджені до альтернативних видів покарань (з них: 10 неповнолітніх та 79 осіб віком від 18 до 35 років). Вони отримали 526 індивідуальних послуг з попередження рецидиву скоєння злочинів, відновлення паспортів, отримання реєстрації за місцем постійного проживання, працевлаштування. Проведено  круглий стіл з проблем профілактичної роботи із засудженими без відбування покарання в місцях позбавлення волі та такими, що відбули покарання, і 2 семінари для засуджених з проблем профілактики тютюнопаління, наркоманії, алкоголізму.
Протягом 2012 року під соціальним супроводом центру перебувало 3 сім’ї/6 дітей з проблемою засудженості; соціальний супровід зазначених сімей був припинений у зв’язку з вирішенням основних проблем сім’ї.
Волонтерська діяльність.  Протягом 2012 року центром було залучено 46 волонтерів (43 – учні, 3 – працюючі), які здійснювали діяльність за  наступними напрямками: профілактика правопорушень та негативних явищ у молодіжному середовищі, профілактика розповсюдження соціально-небезпечних хвороб, формування здорового способу життя, робота із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах. У 2012 році  у Школі волонтерів пройшли підготовку 20 учнів.
Створення та поширення соціальної реклами. У 2012 році в засобах масової інформації було вміщено 74 матеріали щодо різноманітних напрямків діяльності центру, в т.ч. в районній газеті – 1, в передачах районного радіомовлення – 48, в телепередачах – 1, на сайті Станично-Луганської райдержадміністрації – 24.

        
Директор РЦСССДМ                                                 О.В.Сердечна

Комментариев нет:

Отправить комментарий